Katowice grają z WOŚP! Sprawdź, co będzie się działo

Wośp katowice

Redakcja

23 stycznia, 2024

W tym roku Katowice stają się areną działań siedmiu sztabów w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finałowy koncert kończący się „światełkiem do nieba” odbędzie się na katowickim rynku.

W sobotę, 27 stycznia, w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. Kornela Gibińskiego (UCK) przy ul. Medyków 14 odbędzie się szereg darmowych badań profilaktycznych i diagnostycznych. Od 10.00 do 16.00 mieszkańcy miasta będą mogli wykonać USG brzucha i tarczycy, Doppler tętnic szyjnych, UKG serca, testy alergologiczne, spirometrię, badanie okulistyczne, badanie kwasu moczowego we krwi, podstawowe badania krwi, badanie ciśnienia, a także badanie BMI. Dodatkowo będzie można skorzystać z porad specjalistów: diabetologa, alergologa oraz endokrynologa. Możliwe również będą porady farmaceutyczne oraz fizjoterapeutyczne dzięki konsultacjom z Polskim Towarzystwem Dietetyki. UCK przygotowało również pokaz nowoczesnego sprzętu do fizjoterapii z możliwością przetestowania, pokaz robota do rehabilitacji oraz egzoszkieletu, a także porady i edukację dla rodzin pacjentów leżących oraz prezentację poradnika dla pacjentów po udarze i ich rodzin.

Tego samego dnia o godzinie 18.00 odbędzie się „Dzikie Ultra biega dla WOŚP”, gdzie na Dolinie Trzech Stawów ok. 250 osób stanie razem do biegu - start przy plaży. Nie każdy musi biec przez sześć godzin, wydarzenie ma charakter sztafetowy co oznacza, że do biegu lub marszu można dołączyć na dogodnym dla siebie dystansie i czasie. Zakończenie biegu planowane jest na godz. 24.00. Wydarzenie jest współorganizowane przez Stowarzyszenie „W kręgu natury”, „Bieg dla Bogucic” oraz miasto Katowice.

Wielki Finał WOŚP zaplanowany jest na 28 stycznia br. Główny tegoroczny koncert odbędzie się na rynku, jednak nie będzie to jedyne miejsce z przygotowanymi tego dnia atrakcjami dla mieszkańców. W Galerii Katowickiej Ekumeniczna Fundacja „Bethlehem” zapewni liczne atrakcje dla dzieci. W Miejskim Domu Kultury „Bogucice-Zawodzie” przy ul. Marcinkowskiego 13 odbędą się m.in. fabularyzowane animacje dla najmłodszych, koncerty oraz spotkanie z Szajką Szarego Wilka i Klubem Sportowych Psich Zaprzęgów POLAREX, a także kiermasz ciasta i rękodzielnictwa przygotowany przez społeczność ZS-P nr 19. Trwać również będzie akcja promocyjno-profilaktyczna przygotowana przez fundację „Oko w oko z rakiem”. To właśnie w MDK-u odbędzie się również wręczenie medali za bieg „Dzikie Ultra”. W galerii Libero będzie miał miejsce pokaz cosplayerów „Star Wars”, a o godzinie 20.00 będzie można obejrzeć „światełko do nieba” w formie teatru świetlnego.

Jak już wcześniej wspomniano, głównym miejscem katowickiego finału WOŚP będzie rynek, gdzie będą towarzyszyć nam pozostałe po Jarmarku Bożonarodzeniowym dekoracje. Z pewnością dużą atrakcją będzie przejażdżka kołem młyńskim podczas „światełka do nieba”. Całość wydarzenia rozpoczną animacje dla najmłodszych. Na mieszkańców będzie czekać również wystawa samochodów MINI i wozów strażackich, a także Młodzieżowa Grupa Strażaków Ochotników wraz z grupą czworonożnych poszukiwaczy z GPR. Z WOŚP zagrają również Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Miejska Policji, a także Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Katowicach. Dla fanów motoryzacji nie lada atrakcją będzie możliwość spotkania się podczas finału z ekipą rajdową „Jarosław i Marcin Szeja Really Team” i zrobienia zdjęcia z ich samochodem rajdowym oraz bebokiem Rajdusiem.

Finał WOŚP to oczywiście koncerty, na katowickim rynku od godz. 14.30 wystąpią: Not Today!, Decadent Fun Club, Trangresja oraz Nita, a gwiazdą wieczoru będzie POKAHONTAZ. Wszystko, zgodnie z tradycją, zakończy się „światełkiem do nieba”, które podobnie jak w poprzednich latach odbędzie się w formie wypuszczenia balonów.

powiązane artykuły:

Koksownia Bytom WOŚP
Lokalne 20 stycznia, 2024

Od piątku, 19 stycznia w serwisie Allegro można licytować nocne zwiedzan

Wośp slask
Lokalne 16 stycznia, 2024

Śląski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 28 stycznia 2024 roku

Wosp sosnowiec
Lokalne 12 stycznia, 2024

Przed nami 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w latach ubiegły

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3