Licytacje WOŚP - nocne zwiedzanie Koksowni Bytom. Gratka dla miłośników przemysłu

Koksownia Bytom WOŚP

Redakcja

20 stycznia, 2024

Od piątku, 19 stycznia w serwisie Allegro można licytować nocne zwiedzanie Koksowni Bytom połączone z wizytą w zabytkowym budynku siłowni dawnej Huty Bobrek. Zebrana kwota zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Szczytny cel i gratka dla miłośników przemysłu

W trakcie nocnego zwiedzania Koksowni Bytom będzie można prześledzić proces produkcji i gaszenia koksu, poznać działanie baterii koksowniczej i odwiedzić zabytkowy budynek dawnej siłowni Huty Bobrek, który nadal służy zakładowi.

Kiedy z okazji Nocy Muzeów zaprosiliśmy na zwiedzenie zabytkowej siłowni Huty Bobrek, wszystkie miejsca zostały zarezerwowane w mniej niż minutę. Tym razem oprócz zabytkowego budynku, zwycięzca licytacji będzie mógł zobaczyć cały spektakularny proces produkcji koksu mówi Rafał Szostok, prezes Koksowni Bytom.

Co trzeba zrobić, żeby wziął udział w licytacji?

Nocne zwiedzanie Koksowni Bytom połączone z wizytą w dawnej siłowni Huty Bobrek można licytować na portalu Allegro w zakładce "Pomagaj z WOŚP". Aukcja rozpoczęła się 19. i potrwa do 28 stycznia. 

– Voucher dla czterech osób będzie ważny do 30 czerwca 2024 roku. Dokładny termin zwiedzania ustalimy indywidualnie ze zwycięzca licytacji – dodaje Rafał Szostok.

Za zebrane podczas 32. finału pieniądze, WOŚP kupi sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji pacjentów z chorobami płuc po pandemii.

Udział w 32. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to kolejna z wielu form społecznego zaangażowania przedsiębiorstwa. Koksownia Bytom od lat włącza się w życie lokalnej społeczności, sponsorując święto miasta i drużynę koszykarskiej Polonii Bytom, a także wspierając działania Fundacji Petralana, która wyrasta na jedną z czołowych organizacji charytatywnych w województwie śląskim.


powiązane artykuły:

Wośp slask
Lokalne 16 stycznia, 2024

Śląski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 28 stycznia 2024 roku

Wosp sosnowiec
Lokalne 12 stycznia, 2024

Przed nami 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w latach ubiegły

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.5µg/m3 PM2.5: 32.8µg/m3