Karcz nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Świętochłowicach

Umswiony

Redakcja

13 stycznia, 2023

Olbrzymie zmiany w Świętochłowicach! Były wiceprezydent miasta Bartosz Karcz został przewodniczącym Rady Miejskiej. Ze stanowiska zrezygnował zaufany człowiek prezydenta Świętochłowic. 

Karcz zastąpił na tym stanowisku Zbigniewa Nowaka, który złożył rezygnację. Nowak to wierny "towarzysz" prezydenta miasta, Daniela Begera, z którym współpracuje od wielu lat. Był przewodniczącym RM od stycznia 2019 roku.

Bartosz Karcz od początku rządów Begera w mieście działał w opozycji wobec nowego prezydenta Świętochłowic. W sieci pojawił się film anonimowego twórcy "Panowie na włościach", w którym Bartosz Karcz został zaatakowany m.in. za swoją działalność w świętochłowickim CIS. O dziwo, w dniu wyboru byłego wiceprezydenta Świętochłowic, Przemysław Jedlecki z Gazety Wyborczej ujawnił, że Daniel Beger był informowany o powstającym filmie, a co więcej, miał doradzać jego twórcom. 

Ale z czasem relacje pomiędzy Begerem a Karczem uległy poprawie, chociaż nadal (przynajmniej oficjalnie) są swoimi politycznymi przeciwnikami.

Teraz były wiceprezydent Świętochłowic będzie zarządzał pracami Rady Miejskiej (zagłosowało na niego 18 z 21 radnych). A bez niej Daniel Beger nie będzie mógł spełnić swoich wyborczych obietnic w ostatnim roku kadencji. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.4µg/m3 PM2.5: 4.0µg/m3