Kara za Polski Ład. Dymisja ministra finansów

Tkoscinski

Redakcja

7 lutego, 2022

Prawo i Sprawiedliwość za Polski Ład obwinęło ministra finansów. O jego dymisji zdecydowano podczas zebrania w siedzibie partii.

W poniedziałek, 7 lutego w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie trwało spotkanie kierownictwa partii z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. Jak donosiły przed spotkaniem media, głównym tematem przy ul. Nowogrodzkiej był Polski Ład i błędy związane z realizacją największej rewolucji w systemie podatkowym od 30 lat. Potwierdziły się wcześniejsze plotki - minister finansów Tadeusz Kościński został obwiniony za błędy w Polskim Ładzie.

Zakończyło się spotkanie Prezydium Komitetu Politycznego PiS. Zaakceptowano decyzję Ministra Finansów Tadeusza Kościńskiego o rezygnacji. Tymczasowo funkcję tę będzie pełnił premier - powiedziała po zebraniu rzeczniczka PiS, Anna Czerwińska.

Po przyjęciu dymisji przez Prezydenta Andrzeja Dudę premier będzie tymczasowo pełnił obowiązki ministra finansów do momentu powołania nowej osoby - potwierdził rzecznik rządu, Piotr Muller. 

Kościński pełnił funkcję szefa resortu finansów od 15 listopada 2019 r.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.3µg/m3 PM2.5: 17.1µg/m3