Już w sobotę Memoriał Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim!

DSC 9488

Redakcja

5 sierpnia, 2022

Już w sobotę Memoriał Kamili Skolimowskiej w ramach Diamentowej Ligi na Stadionie Śląskiej! Takiej imprezy sportowej w Polsce jeszcze nie było!

Już w sobotę, o godzinie 13:30 rozpocznie się Memoriał Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim. Wcześniej, bo o godzinie 12:00 na błoniach stadionu ruszy piknik lekkoatletyczny. Wstęp na imprezę jest darmowy! Przewidziano 50 tysięcy miejsc siedzących!

- Jesteśmy od stwarzania przestrzeni dla sportu. Przez trzy lata przepracowaliśmy bardzo dobrze ten okres. Pokazaliśmy, że Śląsk to godne miejsce, warto w nas zainwestować i dać nam szansę - powiedział w piątek na konferencji prasowej Jakub Chełstowski, marszałek woj. śląskiego. 

W tym roku Memoriał Kamili Skolimowskiej jest częścią lekkoatletycznej "Ligi Mistrzów", czyli Diamentowej Ligi. To pierwszy raz, kiedy Polska organizuje wydarzenie takiej rangi. Na Stadionie Śląskim odbędzie się kilkanaście konkurencji, które wchodzą w skład Diamentowej Ligi. Ale oprócz tego kibice zobaczą również występy panów w rzucie młotem i w skoku o tyczce. Do Chorzowa przyjechał rekordzista i mistrz Armand Duplantis, który być może spróbuje pobić rekord świata w Kotle Czarownic. W dobrej formie jest też Paweł Fajdek, który w Stanach Zjednoczonych wywalczył piąty z rzędu tytuł mistrza świata w rzucie młotem. 

- Kocioł Czarownic to obiekt gotowy do organizacji największych imprez lekkoatletycznych na świecie - ocenił prezes Stadionu Śląskiego, Jan Widera.

Tradycyjnie podczas memoriału zaprezentują się również paraolimpijczycy i dzieci z Olimpiad Specjalnych.

WIĘCEJ PONIŻEJ:

 

DSC 9461

powiązane artykuły:

DSC 9332
Lokalne 6 sierpnia, 2022

Stadion Śląski zamienia się dziś w centrum światowej lekkoatletyki. Do Chorzowa przyjechali najlepsi

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.0µg/m3 PM2.5: 20.2µg/m3