W Jaworznie powstało Laboratorium Biznesu. Innowacyjna przestrzeń dla przyszłych i obecnych przedsiębiorców

Jhgrtugf

Redakcja

21 listopada, 2022

02 sierpnia 2022 r. odbyła się inauguracja Jaworznickiego Laboratorium Biznesu. Autorem innowacyjnej przestrzeni dla biznesu, działającej w Jaworznie jest jaworznicki Urząd Pracy, który środki na realizację projektu pozyskał z rezerwy Funduszu Pracy Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu „Nowe spojrzenie – Nowe możliwości”.

Jaworznicki Urząd Pracy stworzył miejsce, które umożliwi mieszkańcom Jaworzna oraz regionu bezkosztowo i bezproblemowo przetestować pomysł biznesowy, jak również predyspozycje przedsiębiorcze, a także uzyskać informacje w obszarach przedsiębiorczości, zarówno na etapie kreowania (powstawania) biznesu jak i rozwoju własnej firmy. W Laboratorium działają trzy przestrzenie: strefa kreatywności, co-workingu oraz informacji.

­Strefa kreatywności – umożliwia kreowanie postaw przedsiębiorczych i przetestowanie pomysłu biznesowego. Grupą docelową punktu są osoby młode planujące przygodę z biznesem oraz osoby posiadające własną wizję na biznes. Zajęcia w ramach strefy kreatywności prowadzą pracownicy merytoryczni, których rolą jest diagnozowanie, rozwijanie i promowanie wspomnianych postaw przedsiębiorczych. Stosowane przez pracowników metody oraz narzędzia opierają się głównie na innowacjach, nieszablonowym formatowaniu standardowych rozwiązań i mechanizmach gier szkoleniowych.

­Strefa co-working to otwarte miejsce pracy i spotkań, pozwalające ograniczyć przedsiębiorcy ponoszenie kosztów wynajmu biura. Dodatkowo w ramach tej przestrzeni będzie można korzystać z organizowanych szkoleń, warsztatów oraz konferencji dedykowanych przedsiębiorcom z Jaworzna i regionu.

Korzystanie z tej strefy sprzyja nawiązywaniu i tworzeniu nowych kontaktów biznesowych, pozwala uniknąć kosztownego wynajmu biura, umożliwia przedsiębiorcom szybki dostęp do Internetu i urządzeń biurowych oraz ułatwia prowadzenie biznesu. Ponadto przedsiębiorca będzie mógł skorzystać z sali konferencyjnej lub zorganizować spotkanie z klientami.

­Strefa Informacji - zasadniczym celem działania tej strefy jest udzielanie jasnych i precyzyjnych wskazówek, ukierunkowujących przedsiębiorcę, a w szczególności adeptów biznesu, w poszukiwaniu wsparcia przy tworzeniu lub rozwoju biznesu. Strefa posiada zintegrowaną bazę instytucji udzielających pomocy przedsiębiorcom.

W ramach punktu przedsiębiorca otrzyma informację o:

­-dostępnych instrumentach i formach wsparcia ułatwiających prowadzenie działalności gospodarczej oraz tworzenie miejsc pracy,

­-danych kontaktowych jednostek i organizacji, które udzielają pomocy przedsiębiorcom,

-organizowanych spotkaniach i szkoleniach dopasowanych do potrzeb użytkowników,

­ -wolnych lokalach i terenach na inwestycję,

-miejskich inicjatywach wsparcia przedsiębiorczości i wydarzeniach biznesowych.

Jaworznickie Laboratorium Biznesu jest receptą na rozwój przedsiębiorczości, która doprowadza do wzrostu postaw przedsiębiorczych wśród lokalnej społeczności, dlatego hasłem przewodnim Laboratorium to „Zmieniamy pasję w biznes. Doświadcz tego z nami”.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 35.8µg/m3 PM2.5: 28.4µg/m3