Już dziś startuje Memoriał Kamili Skolimowskiej

DSC 9332

Redakcja

6 sierpnia, 2022

Stadion Śląski zamienia się dziś w centrum światowej lekkoatletyki. Do Chorzowa przyjechali najlepsi lekkoatleci z Polski i ze Świata m.in. rekordzista i mistrz Armand Duplantis, który być może spróbuje pobić rekord świata w Kotle Czarownic. Liczymy także na Pawła Fajdka, który jest także w dobrej formie. Sobota na stadionie to nie tylko zawody - na błoniach o godz. 12 wystartuje Piknik Integracyjny z masą atrakcji dla dużych i małych.

Już dziś, o godzinie 13:30 rozpocznie się Memoriał Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim. Wcześniej, bo o godzinie 12:00 na błoniach stadionu ruszy piknik lekkoatletyczny. Wstęp na imprezę jest darmowy! Przewidziano 50 tysięcy miejsc siedzących!

- Jesteśmy od stwarzania przestrzeni dla sportu. Przez trzy lata przepracowaliśmy bardzo dobrze ten okres. Pokazaliśmy, że Śląsk to godne miejsce, warto w nas zainwestować i dać nam szansę - powiedział w piątek na konferencji prasowej Jakub Chełstowski, marszałek woj. śląskiego. 

W tym roku Memoriał Kamili Skolimowskiej jest częścią lekkoatletycznej "Ligi Mistrzów", czyli Diamentowej Ligi. To pierwszy raz, kiedy Polska organizuje wydarzenie takiej rangi. Na Stadionie Śląskim odbędzie się kilkanaście konkurencji, które wchodzą w skład Diamentowej Ligi. Ale oprócz tego kibice zobaczą również występy panów w rzucie młotem i w skoku o tyczce. Do Chorzowa przyjechał rekordzista i mistrz Armand Duplantis, który być może spróbuje pobić rekord świata w Kotle Czarownic. W dobrej formie jest też Paweł Fajdek, który w Stanach Zjednoczonych wywalczył piąty z rzędu tytuł mistrza świata w rzucie młotem. 

Chociaż to mityng Diamentowej Ligi jest główną atrakcją dnia, warto odwiedzić cały obiekt. Szczególnie Piknik Integracyjny, z mnóstwem atrakcji dla dzieci i dorosłych. Między bramami 3-5 stadionu znajdzie się aż 13 różnych stref z atrakcjami – od tych dla dzieci, po te skierowane dla dorosłych. Miasteczko będzie otwarte od godz. 12, czyli od chwili, gdy zaczniemy wpuszczać kibiców na teren obiektu. Co równie ważne, wszystkie punkty pikniku będą dostępne dla odwiedzających aż do zakończenia imprezy.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.0µg/m3 PM2.5: 31.1µg/m3