Wielofunkcyjne boisko w Pszczynie już gotowe

IMG 1908

Redakcja

6 sierpnia, 2022

Uczniowie z Pszczyny zyskali nowe miejsce rekreacji. Wielofunkcyjne boisko posłuży nie tylko jako urozmaicenie zajęć wychowania fizycznego od września, ale będzie także ogólnodostępnym obiektem dla dzieci i młodzieży z okolicy.

Po wakacjach uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie rozegrają pierwsze mecze na nowym szkolnym boisku.  Bezpieczna nawierzchnia pozwoli im grać m.in. w koszykówkę i piłkę ręczną bez obawy o urazy. W ramach inwestycji poszerzono płytę boiska, wymieniono nawierzchnię, wykonano oznaczenia poziome, zamontowano też piłkochwyty, kosze i bramki. Przy największej powiatowej szkole przebudowany został też układ komunikacyjny. Teren przyszkolny zmienił się nie do poznania.

 Wielofunkcyjne boisko sportowe zastąpiło mocno wyeksploatowany obiekt przy naszej największej szkole ponadpodstawowej. Od września zajęcia wychowania fizycznego będą bardziej atrakcyjne, a uczniowie będą mogli spędzać więcej czasu na powietrzu - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska i dodaje, że po godzinach pracy szkoły obiekt będzie ogólnodostępny. 

Całość inwestycji, wraz z przebudową dróg wewnętrznych, chodników, zatoki dla busa i oświetleniem kosztowała 810 tysięcy zł. Powiat Pszczyński pozyskał środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.2µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3