Już dzisiaj jubileuszowa 70. edycja ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim

DSC 4252

Redakcja

18 maja 2024

W sobotę 18 maja plejada gwiazd ponownie spotka się na jednym z najstarszych mityngów lekkoatletycznych na świecie, organizowanym od 1954 roku. Wczoraj na Stadionie Śląskim odbyła się konferencja prasowa inaugurująca to wielkie wydarzenie.

W konferencji uczestniczyli: wicemarszałek Województwa Śląskiego Bartłomiej Sabat, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Sebastian Chmara, dyrektor Stadionu Śląskiego Adam Strzyżewski oraz gwiazdy królowej sportu: Anita Włodarczyk, Justyna Święty-Ersetic, Maria Magdalena Andrejczyk, Jemma Reekie oraz Ethan Katzberg.

- Ogromnie się cieszę, że w 2018 roku te dwie wielkie ikony lekkiej atletyki, czyli Stadion Śląski i Memoriał Janusza Kusocińskiego, połączyły się i od tego czasu wspólnie tworzą historię Królowej Sportu w Polsce. Województwo Śląskie stawia na sport na wysokim poziomie wierzę, że przed nami świetne zawody. Wszystkim lekkoatletom życzę wspaniałych wyników, a kibiców gorąco zachęcam do dopingowania sportowców z trybun – mówił Bartłomiej Sabat, wicemarszałek Województwa Śląskiego.

W tym roku Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego odbędzie się na Stadionie Śląskim po raz 7. Obsada jest znakomita, a nazwiska takie jak Justyna Święty-Ersetic, Natalia Kaczmarek, Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek czy Piotr Lisek dają pewność, że będzie to wspaniałe wydarzenie pełne niesamowitych emocji.

- Czeka nas sportowe widowisko, a z takich właśnie wydarzeń słynie Stadion Śląski. Bijemy tu rekordy sportowe oraz frekwencyjne i konsekwentnie pokazujemy, że jesteśmy ważnym obiektem nie tylko w kraju, ale też za granicą. Serdecznie zapraszam do wspólnego kibicowania – dodał Adam Strzyżewski, dyrektor Stadionu Śląskiego.

Zaliczany do cyklu World Athletics Continental Tour Silver 70. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego będzie pierwszym międzynarodowym mityngiem lekkoatletycznym o tak wysokiej randze rozgrywanym w Polsce w sezonie 2024.

- Istotą sportu jest rywalizacja i radość kibica, na to liczymy podczas jutrzejszych zawodów na Stadionie Śląskim. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację tego niezwykłego przedsięwzięcia. Cieszę się, że kolejny raz się tutaj spotykamy i wspólnie możemy takie imprezy organizować – podkreślał  Sebastian Chmara, dyrektor 70. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego.

W zawodach wezmą udział najlepsi polscy lekkoatleci i plejada gwiazd z całego świata z medalistami najważniejszych imprez na czele.

- Od jutra zaczynam sezon startowy, a od listopada trwają żmudne przygotowania. Bardzo lubię startować w zawodach na Stadionie Śląskim, dobrze się tutaj czuję, mam nadzieję, że jutro wszystko pójdzie zgodnie z planem – mówiła podczas wczorajszej konferencji Anita Włodarczyk.
- Naprawdę cieszę się, że mogę tutaj być, jest to mój ulubiony stadion lekkoatletyczny, jeden z najpiękniejszych na świecie. To będzie mój pierwszy start w karierze na Memoriale Janusza Kusocińskiego, jestem bardzo pozytywnie nastawiona, udział w takim wydarzeniu dużo dla mnie znaczy - podkreślała Maria Magdalena Andrejczyk.
- Cieszę się, że zdrowie dopisuje i po roku nieobecności jutro wracam na bieżnię, w sezonie przygotowawczym całą pracę wykonałam na treningach. Jestem przygotowana, ale też mocno wierzę, że na zawodach szczęście mi dopisze – dodała Justyna Święty-Ersetic.

Podczas jubileuszowej edycji kibice lekkoatletyki będą mogli śledzić zmagania w wielu pasjonujących konkurencjach lekkoatletycznych:

  • biegowych (100, 200, 400, 800, 1500 metrów),
  • płotkarskich i przeszkodowych (100/110, 400 metrów przez płotki, 3000 metrów z przeszkodami)
  • skokowych (w dal, wzwyż, tyczka),
  • rzutowych (kula, oszczep, młot).

Zawody rozpoczną się o godz. 16:00. Bilety na memoriał nadal dostępne są w kanałach sprzedażowych ebilet.pl.

powiązane artykuły:

IMG 20230604 161212
Lokalne 4 czerwca 2023

4 czerwca na Stadionie Śląskim odbył się 69. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego. To już szósty

IMG 20220605 175038 1
5 czerwca 2022

Za nami 68. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim. Polscy lekkoatleci i kibice n

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.3µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3