Memoriał Kusocińskiego. "Na Stadionie Śląskim biega się rewelacyjnie" [WIDEO]

IMG 20220605 175038 1
Kastelik

Szymon Kastelik

5 czerwca 2022

Za nami 68. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim. Polscy lekkoatleci i kibice nie zawiedli. Poziom był bardzo wysoki i padło kilka ciekawych wyników.

Pogoda i kibice dopisali. Stadion Śląski udowodnił ponownie, że jest jednym z najlepszych stadionów lekkoatletycznych na świecie. Przed fanami pokazali się najlepsi z najlepszych. Nie zawiedli faworyci, ale nie zabrakło również niespodzianek.

Natalia Kaczmarek wygrała w biegu na 400 metrów kobiet. Na ostatnich metrach pokonała legendarną Allyson Felix. Trzecie miejsce zajęła Justyna Święty-Ersetic, która znów udowodniła, że stać ją na walkę z najlepszymi. Na 100 metrów kobiet nie zawiodła Ewa Swoboda. W sowim pierwszym biegu w sezonie letnim osiągnęła czas 11.08 s, czyli o sekundę gorzej od rekordu życiowego. 

- Bardzo cieszę się, ze wygrywam. To miłe uczucie, zwłaszcza jak wygrywam z takimi gwiazdami jak Allyson - powiedziała Kaczmarek.

- Obecny poziom 400 metrów jest piekielnie mocny - dodała Święty-Ersetic. 

Patryk Dobek po słabym początku sezonu poczuł na własnej skórze co oznacza magia Stadionu Śląskiego. Wygrał bieg na 800 metrów i ustanowił swój najlepszy czas w sezonie.

- Na  ostatnich 100 metrach pomogła mi publiczność. Jak usłyszałem żwawe to zapomniałem o wszystkim i poleciałem do przodu - skomentował Dobek.

Sofia Ennaoui wróciła po dłuższej przerwie i przywitała się z polskimi kibicami trzecim miejscem w biegu na 800 metrów. Czas 1:58.98 to jej rekord życiowy.

- Na Stadionie Śląskim biega się rewelacyjnie - oceniła Ennaoui.  

W rzucie młotem mężczyzn wygrał Wojciech Nowicki (81.58), a w rywalizacji kobiet niezawodna Anita Włodarczyk, która w tym sezonie idzie jak burza i notuje coraz lepsze wyniki.

Kibiców zainteresował niewątpliwie chód na 1 milę, czyli dyscyplina, którą rzadko ogląda się na stadionach lekkoatletycznych. Nasz mistrz olimpijski Dawid Tomala zajął drugie miejsce, ale jak przyznał, był świeżo po powrocie z obozu treningowego we Francji.

- Czekałem na ten moment bardzo długo, żeby móc pokazać kibicom jak wygląda chód sportowy - stwierdził Tomala. 

WIECEJ W PONIŻSZYM WIDEO:

 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3