Jesteś osobą niedosłyszącą? W piekarskim magistracie możesz skorzystać z pętli indukcyjnej

Pętla indukcyjna w piekarskim urzędzie

Redakcja

28 lutego, 2023

W budynku Urzędu Miasta Piekary Śląskie przy ul. Bytomskiej 84 zamontowana została pętla indukcyjna. Ma one za zadanie pomóc osobom z dysfunkcją słuchu podczas załatwiania spraw urzędowych.

Pętla indukcyjna przesyła dźwięk bezpośrednio do aparatu słuchowego osoby słabosłyszącej. Użytkownik aparatu słuchowego słyszy czysty dźwięk, bezpośrednio z mikrofonu do którego mówi urzędnik. Aby skorzystać z pętli indukcyjnej należy przełączyć aparat słuchowy na tryb indukcyjny (z trybu M na T). System jest bezobsługowy, nie są wymagane żadne dodatkowe urządzenia, gdyż cewka odbiorcza jest wbudowana w aparat słuchowy.

Przenośna pętla indukcyjna jest wszechstronnym rozwiązaniem wspomagania słyszenia. Urządzenie w zależności od potrzeb może być przenoszone pomiędzy różnymi lokalizacjami. Pętla indukcyjna przeznaczona jest do komunikacji między dwoma osobami. Urządzenie jest wykonane z wytrzymałego tworzywa ABS, które zapewnia najlepszą ochronę przed uszkodzeniem zintegrowanej jednostki sterującej. Zestaw zawiera mikrofon, wzmacniacz, antenę pętli słuchowej oraz system akumulatorów.

powiązane artykuły:

Biblioteka 1024x683
Lokalne 31 grudnia, 2021

Stanowiskowe pętle indukcyjne zainstalowane zostały w centrali i filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Pub

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.7µg/m3 PM2.5: 17.9µg/m3