Platforma Obywatelska wyruszyła w trasę. Kiedy Tusk odwiedzi województwo śląskie?

DSC 9063

Redakcja

28 lutego, 2023

Platforma Obywatelska wyruszyła w trasę po Polsce. Jej czołowi politycy chcą odwiedzić każdy powiat. Ich przedwyborcza podróż rozpoczęła się w województwie łódzkim. Kiedy przybycia działaczy PO powinni spodziewać się mieszkańcy województwa śląskiego?

"Tu jest przyszłość" - z takim hasłem politycy Platformy Obywatelskiej wyruszyli w trasę po Polsce. Ich pierwszym przystankiem jest województwo łódzkie, w którym od 27 lutego spotykają się z mieszkańcami w każdym powiecie. Najważniejszym wydarzeniem było wystąpienie Donalda Tuska w Pabianicach. Były premier obiecał m.in. "zerowy" kredyt na pierwsze mieszkanie dla wszystkich do 45 roku życia oraz dopłatę do najmu. - Mieszkanie prawem, a nie towarem - mówił Tusk, powtarzając tym samym hasło, którym posługuje się od wielu lat polska lewica.

11 marca działacze PO odwiedzą województwo wielkopolskie. Natomiast ich kolejnym przystankiem będzie województwo śląskie. Ich trasa "Tu jest przyszłość" odwiedzi nasz region w dniach 17-19 marca. Mieszkańcy województwa śląskiego powinni spodziewać się również otwartego spotkania z Donaldem Tuskiem. Szczegóły nie są jeszcze znane.

Na województwo śląskie Platforma Obywatelska chce przeznaczyć aż trzy dni. Nikogo nie powinno to zdziwić. W polskiej politycy od lat działa zasada "kto wygra na Śląsku, wygra w całej Polsce". W listopadzie ubiegłego roku PO przejęło władze w sejmiku województwa śląskiego. Koalicja Obywatelska ma również wielu "swoich" prezydentów i burmistrzów w wielu ważnych miastach na terenie województwa śląskiego. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 43.5µg/m3 PM2.5: 39.2µg/m3