Biblioteki w Piekarach Śląskich przyjazne osobom niedosłyszącym. Zainstalowano pętle indukcyjne

Biblioteka 1024x683

Redakcja

31 grudnia, 2021

Stanowiskowe pętle indukcyjne zainstalowane zostały w centrali i filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich. To ułatwienie dla osób niedosłyszących.

Opisywane urządzenia są jednym ze środków wspomagania słuchu osób niedosłyszących.

Zostały zainstalowane w dwóch placówkach: Bibliotece Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62d oraz w Filii nr 1 przy ul. Jana Pawła II 59.

Miejsca, w których osoby niedosłyszące będą mogły z nich skorzystać, znajdują się przy biurkach dyżurujących bibliotekarzy i są oznaczone specjalnymi biało-niebieskimi piktogramami.

Dzięki pętli indukcyjnej użytkownik aparatu słuchowego wyposażonego w cewkę indukcyjną będzie zdecydowanie lepiej słyszał naszych bibliotekarzy oraz nie będzie odczuwał problemów związanych z niekorzystną akustyką pomieszczenia, w którym się znajduje. Warto jednak wcześniej zorientować się, czy w aparacie słuchowym został włączony odpowiedni tryb.

Zadanie dofinansowane zostało ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

 

Źródło: UM Piekary Śląskie

Petle indukcyjne

powiązane artykuły:

Sciezki rowerowe rondo sportowa4
#EkoSilesia 6 marca, 2022

Rozpoczęły się prace przy wytyczaniu kolejnych odcinków tras rowerowych w Piekarach Śląskich. Obecni

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.4µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3