Koncert piosenek Jacka Cygana z okazji 64. urodzin Pałacu Kultury Zagłębia

Kjhgfyuiop lokjh

Redakcja

31 grudnia, 2021

Jacek Wójcicki, Kamila Klimczak, Zofia Nowakowska i Grzegorz Skawiński pod wodzą Jacka Cygana zagrają koncert „Odnawiam duszę” z okazji 64. urodzin Pałacu Kultury Zagłębia. 11 stycznia o 18:00 w Sali Teatralnej publiczność usłyszy polskie przeboje muzyczne w nowej odsłonie.

Drogi Jacka Cygana i Pałacu Kultury Zagłębia zbiegły się wiele lat temu, a ostatnia wizyta odbyła się 11 stycznia 2018 podczas koncertu z okazji 60-lecia PKZ oraz 40-lecia pracy artystycznej artysty, „chłopaka z Sosnowca”.

Po 4 latach Jacek Cygan i pałac ponownie łączą siły, by odnowić duszę z dąbrowską publicznością oraz zapewnić wieczór pełen muzycznych wzruszeń i radości, w urodzinowej oprawie!

Zapraszam Państwa w podróż po moich piosenkach, obiecując wzruszenia, odkrywanie tajemnic, śmiech, a czasem nawet łzy. Bo muzyka to jest życie, to są emocje, to jest miłość! 

wspomina Jacek Cygan.

Te słowa są gwarancją znakomitego koncertu, który wykonają: Jacek Cygan, „mały wielki tenor” Jacek Wójcicki, artystka Piwnicy pod Baranami i wielokrotnie nagradzana aktorka Teatru Bagatela w Krakowie – Kamila Klimczak, polski głos w filmach Disneya i odtwórczyni głównej roli w musicalu Metro – Zofia Nowakowska oraz jeden z najlepszych gitarzystów i wokalistów w Polsce, przez lata związany z zespołami Kombi i O.N.A. – Grzegorz Skawiński.

Uczcijmy wspólnie 64. urodziny Pałacu Kultury Zagłębia, 11 stycznia 2021 o 18:00! Więcej informacji oraz bilety w cenie 70 zł/ 90 zł dostępne na bilety.palac.art.pl oraz w Kasie PKZ. 

Od 64 lat Pałac Kultury Zagłębia pełni dla społeczeństwa fundamentalną funkcję – jest kulturalnym centrum Dąbrowy Górniczej i Zagłębia Dąbrowskiego. Pałac powstał między dwoma osiedlami robotniczymi i najważniejszymi zakładami przemysłowymi – Kopalnią Węgla Kamiennego „Reden” oraz Hutą Żelaza „Bankowa”. Inicjatorem budowy był wojewoda śląsko-dąbrowski Aleksander Zawadzki, a twórcą projektu Zbigniew Rzepecki. Choć początkowe projekty różniły się od ostatecznego (zaakceptowanego w 1952), to już w 1951 ruszyła budowa monumentalnego gmachu, która trwała 7 lat. Otwarcie kulturalnego centrum odbyło się 11 stycznia 1958. W latach 2011–2014 budynek przeszedł gruntowny remont, a pałac połączył tradycję z nowoczesnością. Dziś marmurowe hole i bogato zdobione sale przyciągają uwagę gości, a także sławnych reżyserów, którzy wykorzystują pałac jako plan filmowy. Pod tą zabytkową warstwą wizualną kryją się nowoczesne technologie, udogodnienia dla niepełnosprawnych, zaawansowane systemy zabezpieczeń, profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy, oświetleniowy i wiele innych. To wszystko sprawia, że repertuar Pałacu Kultury Zagłębia wypełniają koncerty największych gwiazd polskiej estrady, spektakle, wystawy sztuki, festiwale filmowe, zajęcia edukacji artystycznej oraz liczne ogólnopolskie i międzynarodowe przedsięwzięcia jak Międzynarodowy Festiwal im. Michała Spisaka.

 

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3