21-latek ze Świętochłowic ukradł samochód. Wpadł następnego dnia

49 746666 g

Redakcja

28 lutego, 2023

Młody mężczyzna ze Świętochłowic myślał, że zmiana tablic rejestracyjnych rozwiąże całą sprawę. Grubo się mylił. Właściciel skradzionego samochodu zauważył swój pojazd już następnego dnia. 

21-letni mężczyzna ze Świętochłowic ukradł samochód osobowy z parkingu przy ul. Józefowskiej w Katowicach. Zabrał najpierw kluczyki samochodowe z kurtki właściciela Seata, a następnie odjechał skradzionym samochodem, uderzając w bramę.

Następnego dnia właściciel pojazdu jechał ze znajomym ulicą Sokolską w Katowicach. Zauważył i rozpoznał swój samochód, pomimo zmienionych tablic rejestracyjnych. Wezwał policję. Wywiadowcy z katowickiej prewencji szybko zatrzymali 21-latka i osadzili w policyjnym areszcie. Czynności w sprawie prowadzą policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Świętochłowiczanin w połowie stycznia 2023 roku ukradł również skuter. Policjanci odzyskali również ten pojazd. Tablice rejestracyjne, które były założone w Seacie, pochodziły z kradzieży na terenie Bielska-Białej.

21-latek odpowie za kradzież, kradzież z włamaniem i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go do czerwca 2023 roku. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 47.0µg/m3 PM2.5: 37.8µg/m3