Jak zaoszczędzić na nadaniu paczki do Hiszpanii? Podpowiadamy

Tania paczka z polski do hiszpani

Redakcja

4 maja 2022

Firmy kurierskie prześcigają się w pogoni za klientem, nie tylko przy pomocy nowych usług, ale też wygodnych opcji nadania paczki. Wpływ na wybór danej firmy kurierskiej przez klienta ma ostateczna wycena nadania paczki. Dlaczego najlepiej wysłać paczkę do Hiszpanii kurierem? Na co zwrócić uwagę i co zrobić, by jak najtaniej wysłać paczkę do Hiszpanii?

Paczka do Hiszpanii kurierem — gwarancją jakości i bezpieczeństwa

Podczas przeprowadzki do innego kraju, zabieranie ze sobą wszystkich rzeczy samochodem może być trudne i niewygodne, a w przypadku lotu samolotem bardzo kosztowne, a nawet niemożliwe. Przesyłka do Hiszpanii zawierająca najpotrzebniejsze rzeczy przy przeprowadzce może być zatem wysłana za pomocą firmy kurierskiej. Jest to nie tylko bardzo wygodne rozwiązanie, ale przede wszystkim bezpieczne. Ryzyko zgubienia paczki przez firmę kurierską jest praktycznie niemożliwe, a uszkodzenia przesyłek występują bardzo rzadko.

Ponadto firma kurierska, która przewozi paczkę do Hiszpanii, zobowiązuje się do realizacji zamówienia zgodne z najwyższymi standardami jakości i bezpieczeństwa. Paczki międzynarodowe można dodatkowo ubezpieczyć. Ten wybór gwarantuje bezpieczeństwo w przypadku nieprzewidzianych sytuacji, jak np. wypadek, uszkodzenie czy zgubienie przesyłki. Ile kosztuje paczka do Hiszpanii, która jest ubezpieczona? To zależy od tego, co jest przewożone w paczce, aczkolwiek koszt ubezpieczenia przesyłki o wartości około 50 tysięcy złotych, to koszt wynoszący kilkadziesiąt złotych.

Jak najtaniej wysłać paczkę do Hiszpanii?

Narzędziem, które może okazać się pomocne, podczas wyboru oferty taniej paczki do Hiszpanii jest porównywarka firm kurierskich. Dzięki skorzystaniu z takiej strony internetowej będzie można wybrać najtańszą możliwą ofertę, a jednocześnie nie wychodząc nawet z domu wysłać paczkę do Hiszpanii jak najszybciej.

Wysyłka przesyłki standardowego rodzaju, o typowym rozmiarze i wadze nieprzekraczającej 30 kg to koszt od 150 do 170 zł. Daną kwotę można obniżyć poprzez osobiste dostarczenie przesyłki do bazy kurierskiej – pominięcie odbioru paczki z domu przez kuriera zmniejszy koszt wysyłki.

Paczka do Hiszpanii może także zostać wysłana za pośrednictwem paczkomatu. Z tego typu rozwiązań korzysta coraz więcej firm kurierskich, co również wpływa na zmniejszenie kosztów wysłania przesyłki do Hiszpanii.

Jak podróżuje paczka do Hiszpanii i jaki ma to wpływ na jej cenę?

Przesyłki międzynarodowe podróżują każdą możliwą drogą – od kolejowej, poprzez lądową i morską, aż po transport lotniczy. Wszystko zależy od odległości, która dzieli kraj nadania przesyłki od kraju, do którego ma ona trafić. Paczki do Hiszpanii są wysyłane każdą możliwą drogą z wyłączeniem morskiej, lecz wbrew pozorom nie ma to wielkiego wpływu na cenę jej nadania.

Największy wpływ na cenę paczki ma natomiast jej waga i rozmiar – im większa i cięższa, tym więcej trzeba zapłacić za jej wysyłkę. Tania paczka do Hiszpanii może zostać wysłana z pominięciem płatnych usług dodatkowych, które też mogą mieć wpływ na cenę finalną.

Mając do nadania dużo rzeczy, które normalnie zostałyby wysłane jako droga paczka niestandardowa, można podzielić paczkę na mniejsze kartonowe, co pomoże zmniejszyć koszt wysyłki o kilkadziesiąt złotych.

Droższą opcją jest wysłanie paczki do Hiszpanii priorytetem, zatem jeśli nadawca chce, by paczka doszła szybciej lub trafiła w ręce adresata w sobotę, musi liczyć się z dodatkowym kosztem.

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.5µg/m3 PM2.5: 13.8µg/m3