Jacek Morek i Anna Krzysteczko zastępcami prezydenta Rudy Śląskiej

Pieronczykzastpecy
Kastelik

Szymon Kastelik

3 października, 2022

Michał Pierończyk przedstawił swoich zastępców. Potwierdziły się plotki z kampanii wyborczej. Byli zastępcy Grażyny Dziedzic będą teraz pracować na rzecz nowego prezydenta Rudy Śląskiej.

Prezydent Rudy Śląskiej zgodnie z obietnicą, ogłosił tydzień po wyborze swoich najbliższych współpracowników. Zastępcami Pierończyka zostali: Jacek Morek i Anna Krzysteczko. W następnym tygodniu mieszkańcy Rudy Śląskiej mają poznać trzeciego zastępcę. 

- Są to osoby dobrze znane i spełniające kryteria, o których mówiłem w kampanii wyborczej. To ludzie fachowi, doświadczeni, rudzianie i bezpartyjni - powiedział Michał Pierończyk. Prezydent Rudy Śląskiej dodał, że jego zastępcy mają jego pełne zaufanie. Stwierdził, że dla miasta nadchodzi bardzo trudny okres. Dlatego nie jest to czas na eksperymentowanie i uznał za słuszne, żeby powołać do zarządu miasta osoby doświadczone. 

Jacek Morek pełnił funkcję komisarza miasta po śmierci Grażyny Dziedzic. Był jej zastępcą w latach 2010-2014. Pracował jako prezes rudzkiego Aquadromu i doradca zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej. Co ciekawe, w I turze wyborów poparł Marka Wesołego, czyli przeciwnika Pierończyka w wyborach przedterminowych.

Anna Krzysteczko także pracowało u boku śp. Grażyny Dziedzic. W kampanii wyborczej do samego początku wspierała Pierończyka, któremu pomagała również w terenie. 

Morek będzie odpowiedzialny za gospodarkę komunalną. Natomiast Krzysteczko za sprawy społeczne, oświatę i służbę zdrowia. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.4µg/m3 PM2.5: 4.0µg/m3