Internauci cytują Kukiza: "Jak zostanę politykiem, to naplujcie mi w ryj i mówcie do mnie szmato"

Pawelkukiz
Kastelik

Szymon Kastelik

12 sierpnia, 2021

Podczas środowego posiedzenia Sejmu Paweł Kukiz udowodnił, że jego współpraca programowa z Jarosławem Kaczyńskim to coś więcej niż walka o zmianę ordynacji wyborczej i sędziów pokoju. Były muzyk wraz ze swoją grupą najpierw zagłosował za odroczeniem posiedzenia, żeby w powtórzonym głosowaniu być przeciw. Później był "za" tzw. Lex TVN.

"Jak zostanę politykiem to naplujcie mi w ryj i mówcie do mnie szmato" - to słowa sprzed kilku lat samego Pawła Kukiza. W środę wieczorem jednym z głównych trendów na polskim Twitterze było hasło "szmata". Tym wyrażeniem użytkownicy tego portalu ochrzcili Kukiza. Dołączył do nich też europoseł Radosław Sikorski, który na antenie TVN 24 powiedział - Paweł Kukiz jest albo kompletnym durniem, który nie rozumie co się dzieje, albo sprzedajną szmatą.

Paweł Kukiz wykonywał kiedyś numer Całuj mnie. Teraz już wiemy kogo i w co. Jest mi wstyd. Za moją naiwność i głupie sentymentalne koleżeństwo. Za punk rocka. Za te wszystkie wspólne lata. Za Jarocin 93. Za wieczorne rozmowy. Za gówniarski idealizm - skomentował wczorajsze wydarzenia Kuba Wojewódzki, który w 2015 roku udzielił w swoim programie publicznego poparcia Kukizowi w wyborach prezydenckich i namawiał innych do głosowania na niego. 

Zawsze byłem wstrzemięźliwy co do tego osobnika (wiadomo; muzyk, fajny kolega etc), ale to co stało się dziś, na oczach ludzi jest jednoznaczne. Wstydzę się każdego dnia kiedy przyszło mi podać ci rękę, ty gnoju - napisał Janusz Panasewicz, lider Lady Pank.

Powiecie, że po tej ustawie TVPiS będzie miało monopol. Nie. Bo po pierwsze, TVN ma wiele możliwości, by kontynuować działalność, po drugie - poza TVN jest jeszcze Polsat i parę innych telewizji, a po trzecie - możecie tak jak ja - po prostu nie oglądać tego badziewia firmowanego przez Kurskiego - napisał Paweł Kukiz przed głosowanie ws. Lex TVN.

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 52.7µg/m3 PM2.5: 46.7µg/m3