Ile papieru zużywa bilet? Gdzie kupić bilet na pociąg? Ekologicznie i mobilnie.

Ile papieru zużywa bilet gdzie kupić bilet na pociąg ekologicznie i mobilnie 1

Redakcja

13 lutego, 2023

Czy papierowy bilet to konieczność? Oczywiście możemy kupić go w biletomatach Kolei Śląskich dostępnych na niemal 40 przystankach i stacjach kolejowych, ale czy warto? Spójrzmy na to praktycznie, papierowy bilet może ulec zgubieniu, a czasem także zniszczeniu (gdy przewozimy go w pełnej torbie). W takiej sytuacji dobrym wyjściem jest bilet mobilny, który znajduje się w naszej komórce, a jak wiemy, to właśnie telefonu, portfela i kluczy przede wszystkim staramy się nie zgubić i nie zapomnieć.

Ile papieru zużywa bilet?

Według danych Lasów Państwowych średnio na świecie jedna osoba zużywa 55 kilogramów papieru na rok, ale już średnia polska wynosi około 143 kilogramów i wynosi jedynie 4 kilogramy mniej niż średnia europejska. Ilość lasów, które podlegają wycince z powodu zużycia papieru to wielkości niebagatelne, ale nie jest to jedyny wpływ na środowisko. Sama produkcja papieru to olbrzymie zużycie wody oraz używanie środków chemicznych zanieczyszczających środowisko.

Oczywiście, możemy powiedzieć, że jeden mały bilecik niczego nie zmienia, ale jak wiemy, jedna decyzja powielana tysiące razy tworzy różnicę. Jeszcze w 2021 roku Koleje Śląskie przewiozły niemal dwa miliony pasażerów. To niebagatelna liczba, a jeżeli uznamy, że tylko 10% pasażerów wybierze bilet mobilny, osiągniemy aż 200 000 biletów! Dopiero w takiej sytuacji dostrzegamy jak wielka to liczba biletów oraz jak ważne jest, aby zadbać o nowoczesne rozwiązania. I właśnie z takimi rozwiązaniami wychodzą naprzeciw Koleje Śląskie!

Bezpiecznie, czyli ekologicznie.

Możliwość tańszego zakupu biletu mobilnego w Kolejach Śląskich to nie tylko oszczędność, ale cała gama pozytywnych efektów, jakie oddziałują na nasze bezpieczeństwo, ekologię oraz sam przejazd pociągiem. Nie biegniemy na ostatnią sekundę pomiędzy kasą lub biletomatem a wjeżdżającym na peron pociągiem. Nie używamy papieru, który jeżeli już ma wylądować w naszej dłoni, to lepiej w formie książki, którą przeczytamy w drodze, niż biletu wyrzucanego do kosza tuż po odbytej podróży. Co więcej, możemy podjąć decyzję o rozpoczęciu podróży, niezależnie na jakim przystanku jesteśmy, nie potrzebujemy szukać kierownika pociągu i co najważniejsze, nie dopłacamy do biletu kupionego u drużyny konduktorskiej.

powiązane artykuły:

Biletomat
Lokalne 5 lutego, 2023

Biletomaty Kolei Śląskich. Dlaczego warto skorzystać z tej usługi? Chyba najważniejszym argumente

ekologiczny transport kolejowy
Lifestyle 10 lutego, 2023

Transport generuje zanieczyszczenie powietrza. Takie stwierdzenie zna każdy z nas, jest to oczywi

ślad węglowy
Lifestyle 31 stycznia, 2023

Jeżeli często podróżujecie w Beskid Śląski, lasy lublinieckie, lub nawet do Parku Śląskiego zapew

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 27.2µg/m3 PM2.5: 18.9µg/m3