6-letni chłopiec zadzwonił na numer alarmowy! Jego mama miała "zamknięte oczka"

pixabay.com

Katarzyna Kulyk

13 lutego, 2023

Facebookowy profil Ratownictwa Medycznego opublikował poruszające nagranie z rozmowy telefonicznej dyspozytorki z 6-letnim chłopcem. Maluch uratował życie swojej mamie.

10 lutego profil Ratownictwa Medycznego na swoim facebookowym profilu opublikował poruszający materiał z rozmowy telefonicznej, z 6-letnim chłopcem. Chłopiec powiadomił dyspozytorkę medyczną o stanie swojej mamy. Kobieta miała leżeć nieprzytomna na podłodze. 

- Potrząśnij mamę mocno za ramię i rozmawiaj ze mną dalej. Czy mama otwiera oczy? Czy robi jakieś miny?

- Nic nie robi. Ma zamknięte oczka. Oddycha. 

Rozmowa chłopca z dyspozytorką trwa prawie 9 minut, przez ten czas kobieta starała się podtrzymać rozmowę z malcem i instruować go jak ma postępować. Chłopiec świetnie sobie poradził stosując się do zaleceń. Dzięki niemu do akcji włączyli się sąsiedzi, którzy również starali się pomóc mamie chłopca do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Wcześniej 6-latek sprawdził czy drzwi mieszkania są otwarte, gdy okazało się, że są, zawołał o pomoc na klatce schodowej.

Ostatecznie wołanie chłopca usłyszeli sąsiedzi, którzy przybiegli do mieszkania poszkodowanej. 6-letni chłopiec udowodnił, że nawet dziecko może uratować komuś życie. 

powiązane artykuły:

IMG 0551
Lokalne 17 października, 2022

Wiktor uratował mamę, która straciła przytomność z powodu przewlekłej choroby. Chłopiec zadzwonił na

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 37.2µg/m3 PM2.5: 29.2µg/m3