Chłopiec zadzwonił pod 112 i uratował życie swojej mamie

IMG 0551

Redakcja

17 października, 2022

Wiktor uratował mamę, która straciła przytomność z powodu przewlekłej choroby. Chłopiec zadzwonił na numer alarmowy i wezwał służby ratunkowe. Dzięki jego opanowaniu i właściwej reakcji kobieta szybko otrzymała pomoc.

Wiktor Tomala z Woli jest uczniem Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie, do którego uczęszczają dzieci z różnym rodzajem niepełnosprawności i trudnościami w nauce. W ubiegłym tygodniu, kiedy jego mama straciła przytomność, zachował się w sposób bardzo odpowiedzialny.

Zadzwonił na numer alarmowy 112 i wezwał karetkę, postępował też zgodnie z instrukcjami dyżurnego, m.in. ułożył mamę w bezpiecznej pozycji.

O całym zdarzeniu jego wychowawczyni dowiedziała się w trakcie przypadkowej rozmowy z mamą. Wiktor sam w szkole o niczym nie opowiedział, bo uważał, że nie zrobił nic wyjątkowego.

Straciłam przytomność z powodu przewlekłej choroby. Ocknęłam się dopiero w szpitalu. Gdyby nie szybka reakcja syna mogłoby dojść do tragedii”

mówi mama Wiktora.

Jestem bardzo dumna z syna, uratował mnie”

dodaje.

Chłopca nagrodziła starosta Barbara Bandoła, która podziękowała mu wspólnie z dyrektorem szkoły, Grzegorzem Kuczerą.

Wiktor zachował się w sposób bardzo odpowiedzialny i bohaterski. Dzięki jego właściwej reakcji mama szybko trafiła do szpitala i wszystko dobrze się skończyło. To wyjątkowa postawa, która zasługuje na uznanie”

mówiła starosta, wręczając chłopcu upominek i pamiątkowy dyplom podczas szkolnej akademii.

 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 37.2µg/m3 PM2.5: 29.2µg/m3