Hanna Gill-Piątek odchodzi z Polski 2050 Szymona Hołowni

Hannagillpiatek

Redakcja

8 lutego, 2023

Posłanka Hanna Gill-Piątek ogłosiła, że odchodzi z Polski 2050 Szymona Hołowni. Jaki jest powód tej decyzji?

We wrześniu 2020 roku posłanka Hanna Gill-Piątek opuściła Lewicę i dołączyła do Polski 2050. Była pierwszą reprezentantką ugrupowania Szymona Hołowni w Sejmie.

Z Szymonem łączą nas wartości takie, jak np. empatia, podobne drogi, społeczne DNA i potrzeba bycia z ludźmi - mówiła wówczas Gill-Piątek. 

Jednak okazuje się, że wymienione wyżej wspólne wartości wystarczyły tylko na 2,5 roku. 8 lutego 2023 roku Gill-Piątek ogłosiła, że opuszcza Polskę 2050.

- Dziś opuszczam partię Polska 2050 Szymona Hołowni. Bardzo cieszę się, że Polska 2050 weszła na nową drogę, ale nie jest to już moja droga - czytamy w oświadczeniu posłanki, która podkreślą, że według niej opozycja powinna stworzyć jeden, silny blok polityczny zdolny do pokonania partii Jarosława Kaczyńskiego.

Pod koniec stycznia Interia podała, że Szymon Hołownia podczas spotkania z kierownictwem opozycyjnych klubów parlamentarnych miał krytykować Gill-Piątek. Sprawa dotyczy głosowania ws. ustawy o Sądzie Najwyższym. Gill-Piątek miała mieć inną opinię w tym temacie niż Hołownia. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.5µg/m3 PM2.5: 9.1µg/m3