Handlarka narkotykami zatrzymana przez cieszyńskich policjantów

fot. KPP w Cieszynie

Redakcja

21 grudnia, 2022

Mundurowi z cieszyńskiej komendy w wyniku czynności operacyjnych zatrzymali dwóch mężczyzn i dwie kobiety, zabezpieczyli łącznie ponad 320 działek dilerskich narkotyków oraz zlikwidowali uprawę marihuany.

Policjanci operacyjni z cieszyńskiej komendy uzyskali informację, że mieszkanka Ustronia może posiadać znaczną ilość narkotyków, którą częściowo wprowadziła już do sprzedaży. Podczas przeszukania domu, gdzie mieszkała podejrzewana kobieta, stróże prawa potwierdzili swoje ustalenia. 

-Kryminalni znaleźli ponad 320 działek dilerskich dopalaczy, domową, profesjonalnie przygotowaną uprawę marihuany, w której rosło 18 krzewów, przedmiot przypominający broń, wagę, kilkaset sztuk woreczków foliowych służących do porcjowania narkotyków, a także gotówkę - ponad 10 tysięcy złotych- relacjonuje cieszyńska policja. 

Wszystkie przedmioty zostały zabezpieczone, hodowla zlikwidowana, a gotówka zatrzymana. Policjanci w trakcie akcji zatrzymali również znajomych podejrzewanej o rozprowadzanie narkotyków kobiety. Jak się okazało, każdy z nich miał coś na sumieniu. 

-W trakcie czynności procesowych policjanci udowodnili, że 32-letnia kobieta posiadała i wprowadziła do obrotu znaczne ilości narkotyków. Jej 24-letniej koleżance mundurowi udowodnili posiadanie znacznej ilości nowych substancji psychoaktywnych - to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat więzienia. Ponadto była ona poszukiwana listem gończym i trafiła do aresztu. Z kolei 30-letni kolega dilerki, widząc przytłaczający ciężar dowodów, przyznał się do uprawy zabezpieczonej przez policjantów marihuany-podała KPP w Cieszynie.

On, tak jak 24-latka, musi się liczyć z konsekwencjami, które wiążą się nawet z trzyletnim pobytem „za kratkami”. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Ta sama kara grozi ostatniemu z zatrzymanych, 39-latkowi, który usłyszał zarzut posiadania ponad 20 gramów nowych substancji psychoaktywnych. Największe konsekwencje czekają na zatrzymaną 32-letnią kobietę. Za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości nowych substancji psychoaktywnych, grozi jej kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Kobieta na wniosek śledczych i prokuratury, a decyzją sądu, została tymczasowo aresztowana.

Źródło: KPP w Cieszynie

fot. KPP w Cieszynie

powiązane artykuły:

50 731834 mo2
Lokalne 3 listopada, 2022

Mikołowscy policjanci zatrzymali mieszkankę Zabrza, która przyjechała do Mikołowa, by sprzedać amfet

37 715956
Lokalne 15 lipca, 2022

Mundurowi z kobiernickiego komisariatu zlikwidowali przydomową plantację marihuany. Czarnorynkową wa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.5µg/m3 PM2.5: 7.1µg/m3