Handlowała narkotykami, mając pod opieką niepełnosprawne dziecko

50 731834 mo2

Redakcja

3 listopada, 2022

Mikołowscy policjanci zatrzymali mieszkankę Zabrza, która przyjechała do Mikołowa, by sprzedać amfetaminę. Podczas transakcji 31-latka miała pod opieką swoją 11-letnią, niepełnosprawną córkę.

Do zatrzymania doszło w centrum Mikołowa. Akcja była wynikiem wcześniejszych ustaleń mikołowskich kryminalnych i ich współpracy z policjantami z drogówki.

Na jeden z parkingów przyjechały dwie osobówki. Jak się później okazało, 31-letnia mieszkanka Zabrza sprzedała mężczyźnie ponad 90 działek dilerskich amfetaminy.

Podczas nielegalnej transakcji kobieta miała pod opieką swoją 11-letnią, niepełnosprawną córkę. W trakcie przeszukania jej samochodu oraz mieszkania policjanci znaleźli kolejne narkotyki. Kryminalni zabezpieczyli marihuanę oraz blisko tysiąc działek dilerskich amfetaminy”

relacjonuje kpp w mikołowie. 

31-latka została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu, a jej dziecko pod specjalistyczną opiekę.

Zabrzanka usłyszała zarzuty handlu narkotykami oraz posiadania ich znacznej ilości. Grozi jej za to do 10 lat więzienia. Prokurator objął ją środkiem zapobiegawczym w postaci policyjnego dozoru.

Policjanci zatrzymali również mężczyznę, który kupił amfetaminę od kobiety. 40-letni mieszkaniec powiatu mikołowskiego już od dłuższego czasu był w zainteresowaniu śledczych. Podejrzewany o liczne przestępstwa, głównie przeciwko życiu i zdrowiu, stanął przed prokuratorem, gdzie usłyszał łącznie 6 zarzutów, w tym posiadania narkotyków. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

 

Źródło: KPP w Mikołowie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 16.8µg/m3