Gwałciciel poszukiwany Europejskim Listem Gończym trafił już do polskiego aresztu

Pexels kindel media 7785099

Redakcja

20 lipca, 2022

Sosnowieccy policjanci przejęli od swoich brytyjskich kolegów 30-latka, za którym Sąd Okręgowy w Katowicach wydał Europejski Nakaz Aresztowania w sprawie gwałtu. Mężczyzna ukrywał się w Wielkiej Brytanii.

Wydawać by się mogło, że poza granicami Polski przestępcy mogą żyć normalnie, a sprawiedliwość ich nie dosięgnie. Tak jednak nie było w przypadku 30-latka oskarżonego o gwałt. Wyjechał on do Wielkiej Brytanii przekonany, że na tym jego poszukiwania się zakończą. 

Jednak sosnowieccy kryminalni nie ustąpili i ustalili, że ukrywa się na Wyspach Brytyjskich. Po tej informacji Sąd Okręgowy  w Katowicach mógł wydać za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Dzięki przekazanym stronie angielskiej informacjom brytyjscy policjanci zatrzymali poszukiwanego w październiku zeszłego roku. Po przeprowadzonej procedurze ekstradycji 30-latek został teraz sprowadzony do Polski i osadzony w areszcie.

Pozostaje mieć nadzieję, że taką samą skutecznością zakończą się działania policjantów w sprawach innych poszukiwanych, np. Jacka Jaworka, który według nieoficjalnych informacji ma ukrywać się na terenie Niemiec. 

powiązane artykuły:

42 720116
Lokalne 11 sierpnia, 2022

36-latka ukrywała się za kradzież, oszustwo, fałszerstwo dokumentów i niealimentację. We współpracy

42 720648
Lokalne 18 sierpnia, 2022

Poszukiwany czerwoną notą Interpolu m.in. za rozbój, sutenerstwo i przestępstwa narkotykowe 54-latek

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.2µg/m3 PM2.5: 8.5µg/m3