Jaworzniccy policjanci udaremnili próbę samobójczą. Mężczyzna chciał skoczyć z wieżowca

46 716800 g

Redakcja

20 lipca 2022

Natychmiastowa reakcja oraz doświadczenie, jakim wykazali się policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego mł. asp. Dawid Ciołczyk i sierż. szt. Piotr Kulig, pozwoliły na ocalenie życia mężczyźnie, kóry planował popełnić samobójstwo skacząc w wieżowca. Po negocjacjach trwających kilka minut desperat oddał się w ręce policjantów...

W poniedziałek (18 lipca) w godzinach popołudniowych dyżurny jaworznickiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który chce skoczyć z okna wieżowca na jednym z jaworznickich osiedli. Ta informacja od razu trafiła do policjantów, którzy niezwłocznie skierowali się we wskazane miejsce.

Po kilku minutach mundurowi znaleźli się w mieszkaniu, gdzie szybko zlokalizowali pomieszczenie, w którym znajduje się 33-latek.

Podczas rozmowy policjanci przekonali mężczyznę, że to, co chce zrobić, nie ma sensu i że z każdej sytuacji, nawet tej najtrudniejszej jest zawsze wyjście”

podała kmp w jaworznie.

Po negocjacjach trwających kilka minut mężczyzna oddał się w ręce policjantów, a następnie został przewieziony przez karetkę pogotowia do szpitala.
 

Źródło: KMP w Jaworznie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.8µg/m3 PM2.5: 8.4µg/m3