Zakaz palenia papierosów na plaży w kąpielisku Czechowice

Redakcja

20 lipca, 2022

Gliwiccy radni przyjęli uchwałę wprowadzającą na plaży Ośrodka Wypoczynkowego Czechowice strefy wolnej od dymu tytoniowego, pary z papierosów elektronicznych i substancji uwalnianych za pomocą nowatorskiego wyrobu tytoniowego. To pierwsza taka plaża "dla niepalących" w woj. śląskim.

Wypoczynek nad wodą jest najlepszym sposobem spędzania upalnych dni. Pięknych miejsc do tego typu aktywności w województwie śląskim nie brakuje, jednak są pewne czynniki, które mogą zepsuć czas nad jeziorem. Do jednej z nich należy dym papierosowy lecący do nas z ręcznika tuż obok i wszechobecne niedopałki. Gliwiccy radni wyszli naprzeciw temu problemowi i uchwalili "strefę wolną od dymu" na plaży w kąpielisku Czechowice. 

Radni jednogłośnie uchwalili dokument. 23 radnych było za, jedna osoba wstrzymała się od głosu a jedna się nie pojawiła. Jak czytamy w uchwale: 

§ 1. Zabrania się palenia wyrobów tytoniowych, w tym palenia nowatorskich wyrobów tytoniowych, i palenia papierosów elektronicznych na odpowiednio oznakowanym terenie plaży Ośrodka Wypoczynkowego Czechowice, którego granice przedstawia załącznik graficzny do niniejszej uchwały.

Granice strefy "dla niepalących" objęły praktycznie cały teren plaży kąpieliska. To pierwsza taka inicjatywa w województwie śląskim. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.9µg/m3 PM2.5: 16.3µg/m3