Gry komputerowe czy planszowe? Co lepsze na domowego Sylwestra ze znajomymi?

Hjbbbknjbbj

Redakcja

22 grudnia, 2021

Koniec roku coraz bliżej, czas więc zaplanować Sylwestra. Doskonała zabawa niekoniecznie musi oznaczać obecność na masowych imprezach, czy dyskotekach. Równie dobrze ten szczególny czas można spędzić w domu w gronie znajomych. Gry komputerowe, czy może planszowe? Które z nich zapewnią nam rozrywkę na całą noc?

Gry planszowe - sposób na wielogodzinną zabawę

Spędzanie Sylwestra przed planszą wcale nie musi być nudne. Zwłaszcza w doborowym towarzystwie. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele ofert gier planszowych o różnej tematyce. Wystarczy zapytać znajomych, jakie mają preferencje i przygotować się na maraton, ponieważ prawda jest taka, że jedna rozgrywka spowoduje, że chęci na kolejną będą wzrastać z każdą minutą.
Gry planszowe przede wszystkim wzmacniają więzi i inwencję twórczą. Podczas wspólnej zabawy znajomi mogą się do siebie zbliżyć i lepiej poznać. W ferworze zabawy ludzie chętniej mówią o sobie, tym co ich denerwuje, czy cieszy. Chociaż czasami mogą pojawić się niewielkie sprzeczki, to ostatecznie i tak zabawa na pewno będzie udana.

Niektóre gry umożliwiają podział uczestników na drużyny. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogą oni w różnych kombinacjach działać wspólnie, tak aby, jak najszybciej doprowadzić przeciwników do porażki i tym samym własnego zwycięstwa. Co więcej, rozgrywkom na pewno będzie towarzyszyć ogrom śmiechu i żartów.

Jak znaleźć dobry sklep z grami planszowymi?

Gry planszowe można kupić w prawie każdym większym markecie lub sklepie z zabawkami. Niestety te działające stacjonarnie mają bardzo okrojony zakres dostępnych pozycji. Znacznie łatwiej i wygodniej będzie więc zrobić zakupy online. W tym przypadku wybór jest naprawdę ogromny. Można też skorzystać ze specjalnych porównywarek, które pomogą nam znaleźć grę za rozsądną cenę.
Ponadto w okresie świąteczno-noworocznym wiele sklepów internetowych wprowadza różnego rodzaju rabaty i promocje, więc można znaleźć naprawdę świetne okazje.

Gry komputerowe - alternatywą dla planszówek

Gry planszowe rozwijają, zbliżają i uczą komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Niemniej jednak nie wszyscy są ich zwolennikami. Sporo osób woli spędzać czas przy grach komputerowych, które mogą okazać się alternatywą dla planszówek. Jest tylko jeden mały problem. Bardzo ciężko jest znaleźć takie, w których można grać w więcej niż dwie osoby.

Pomimo to jest kilka perełek zapewniających rozrywkę na całą noc. Wybór gier komputerowych na Sylwestra powinien być przemyślany. Wszyscy znajomi muszą wyrazić chęć zabawy i określić, w jakich kategoriach czują się najlepiej. Po wspólnych ustaleniach na pewno znajdzie się taka pozycja (lub kilka), która przypadnie do gustu każdemu.
Warto wziąć pod uwagę:

  • Wyścigi samochodowe np. z postaciami z bajek.
  • Mecze piłki nożnej.
  • Karaoke. W tym wypadku wspomnienia na pewno pozostaną na długo w pamięci.
  • Budowanie imperium.
  • Walki na miecze lub inną broń.

Planszówki kontra gry komputerowe - które lepiej się sprawdzą w Sylwestrową noc?

Jeżeli ktoś zastanawia się nad tym, czy wybrać planszówki, czy gry komputerowe, to ma dość trudne zadanie. Warto jednak wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim w noc Sylwestrową liczy się dobra zabawa i towarzystwo. Gry planszowe dają więcej możliwości. Oprócz tego, że można przerwać je w każdej chwili, to dodatkowo znacznie łatwiej jest podczas rozgrywki rozmawiać, pogłębiać relacje. W przypadku gier komputerowych cały czas trzeba śledzić to, co dzieje się na ekranie i rozmawiać można tylko w nielicznych momentach.

Z drugiej strony gry komputerowe mają ciekawą grafikę i można intuicyjnie zrozumieć, na czym oparte są zasady. Natomiast gry planszowe często mają zawiłą instrukcję, której tylko dokładne przeczytanie i rozwikłanie pozwoli rozpocząć zabawę.

Wybór jest oczywiście kwestią indywidualną. Każdy zdecyduje się na to, co zapewni rozrywkę wszystkim obecnym. Najważniejsze jest to, aby w Nowy Rok wkroczyć w szampańskim nastroju i z osobami, które są dla nas ważne.

 

materiał zewnętrzny

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 56.3µg/m3 PM2.5: 50.4µg/m3