Grupa 4 osób pobiła obywateli Gruzji

46 767613

Redakcja

16 lipca, 2023

Pijana czteroosobowa grupa pobiła dotkliwie obywateli Gruzji w Jaworznie. Do zdarzenia doszło przy sklepie, którego pracownica pomogła jednemu z poszkodowanych. 

Do zdarzenia doszło 9 lipca. O godzinie 18:00 policja w Jaworznie otrzymała zgłoszenie o pobiciu dwóch obywateli Gruzji w okolicy sklepu przy ul. Chopina. 

- Po uprzednich utarczkach słownych, które rozpoczęły się już pod sklepem, sprawcy zaatakowali i dotkliwie pobili dwóch obywateli Gruzji. Jeden z pokrzywdzonych w ciężkim stanie trafił do szpitala. Drugi mężczyzna, chcąc obronić kolegę i odciągnąć sprawców, również został zaatakowany, w wyniku czego doznał obrażeń twarzy - relacjonuje policja.

Podejrzani o atak to: dwóch mężczyzn w wieku 22 i 30 lat i dwie kobiety w wieku 21 i 23 lat. Byli pijani. Pomocy poszkodowanym udzieliła ekspedientka pobliskiego sklepu, która wciągnęła jednego z Gruzinów do środka. 

Po wytrzeźwieniu wszyscy usłyszeli zarzuty za pobicie, a jedna ze sprawczyń również za znieważenie policjantów. Decyzją prokuratury cała czwórka znalazła się pod policyjnym dozorem i ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Za popełnione przestępstwo mogą trafić do więzienia na 3 lata.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.6µg/m3 PM2.5: 11.4µg/m3