Groził prezydentowi śmiercią w mediach społecznościowych. Zatrzymała go ABW

Pexels thought catalog 2228555

Redakcja

12 lipca 2022

Jak się okazuje, nie wszystko co udostępniamy w mediach społecznościowych jest tak anonimowe i niewinne jak mogło by się zdawać. Przekonał się o tym Piotr U., który poprzez swoją aktywność w mediach społecznościowych nawoływał do zabójstwa Prezydenta i Premiera RP oraz funkcjonariuszy policji. Mężczyzna trafił do aresztu.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Piotra U., który publicznie znieważał Prezydenta RP, a nawet nawoływał do jego zabójstwa. Mężczyzna za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook publikował obraźliwe i wulgarne wypowiedzi zawierające nieprawdziwe stwierdzenia skierowane w stronę urzędującego Prezydenta RP, Premiera i funkcjonariuszy policji. 

Podejrzany podczas przesłuchania w prokuraturze w dniu 24 czerwca br. nie przyznał się do postawionych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia, w których wskazał, iż wyraził jedynie swoje poglądy, nikogo nie obrażał. Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Wydział Zamiejscowy w Łodzi Delegatury ABW w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.8µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3