Jazda z promilami na elektrycznej hulajnodze w centrum Jaworzna

46 715127

Redakcja

12 lipca 2022

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miała młoda kobieta, która w centrum Jaworzna przewróciła się na elektrycznej hulajnodze. Wraz z nią na drugiej hulajnodze poruszał się jej kolega, który był również nietrzeźwy.

Do niebezpiecznej sytuacji z udziałem kierującej hulajnogą doszło w weekend w centrum miasta. Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego z udziałem jednośladu, w którym brała udział kobieta.

Po przyjeżdzie na miejsce okazało się, że kierująca hulajnogą przewróciła się podczas jazdy i doznała niegroźnych na szczęście obrażeń. Kobiecie towarzyszył jej kolega, który jechał z nią na drugiej hulajnodze. Policjanci przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało u 24-latki i 25-latka ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Oboje zostali ukarania mandatami po 2,5 tysiąca złotych każdy.

 

Zgodnie z kodeksem wykroczeń "Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż pojazd mechaniczny, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych".

 

Źródło: KMP w Jaworznie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.9µg/m3 PM2.5: 4.3µg/m3