Goniąc kormorana... Nietypowa interwencja Straży Mijeskiej w Tychach

kormoran w Tychach

Redakcja

17 marca 2023

W każdym tygodniu dyżurny Straży Miejskiej w Tychach odbiera zgłoszenia mieszkańców dotyczące zwierząt. Tym razem zgłoszenie dotyczyło dość nietypowago dla miejskiego krajobrazu spacerowicza. Okazało się, że wzdłuż ruchliwej ulicy spaceruje kormoran. Jak w piosence Piotra Szczepanika "Goniąc kormorany", straż miejska rozpoczęła "pościg".

Wczoraj (16.03.br.) około godz.7 mieszkaniec osiedla Z1 w Tychach zgłosił interwencję dyżurnemu dotyczącą dzikich zwierząt. 

-Zgłoszenie o "spacerującym" wzdłuż ul. Sikorskiego ptaku przekazano do realizacji patrolowi zmotoryzowanemu, wyposażonemu w sprzęt do wyłapywania zwierząt - relacjonuje tyska straż miejska. 

Porannym spacerowiczem okazał się kormoran. Nie wiadomo dlaczego akurat wybrał to miejsce, gdy w pobliżu osiedla jest kilka zbiorników wodnych. 

-Po krótkim pościgu udało się złapać kormorana i zabezpieczyć do przewozu w radiowozie. Może niska temperatura spowodowała brak orientacji w terenie i lądowanie awaryjne w terenie zabudowanym. Dla bezpieczeństwa został on przetransportowany do schroniska dla dzikich zwierząt w Mikołowie-Kamionce, gdzie jego stan ocenią profesjonaliści - podała Straż Miejska w Tychach.

powiązane artykuły:

Xl 03
Lokalne 15 stycznia 2022

Ranna sarna w Tychach otrzymała pomoc od strażników miejskich.

64 728381
Lokalne 11 października 2022

Nietypowa interwencja na Drogowej Trasie Średnicowej. Po drodze chodził wystraszony łabędź. Zwierzę

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 15.7µg/m3