Głęboka na 40 metrów dziura przy bloku. Prezydent miasta zwołał sztab kryzysowy

C21c5cb2 0b97 4749 a78a daa384b2ee06

Redakcja

20 listopada, 2023

Trwa sprawdzanie i weryfikowanie przyczyn powstania głębokiego nawet na 40 metrów zapadliska przy budynku wielorodzinnym w Siemianowicach Śląskich. Prezydent miasta zwołał zespół zarządzania kryzysowego oraz chce spotkać się z mieszkańcami bloku, przy którym powstała dziura. 

W sobotę przy ul. Leśnej tuż przy bloku wielorodzinnym powstało zapadlisko o kształcie cylindrycznym o wymiarach: szerokość ok. 80 cm i głębokość około 40 metrów. 

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Siemianowicach Śląskich podjął decyzję o ewakuacji mieszkańców z tej części budynku, przy której powstała ta szczelina. Po sprawdzeniu budynku, nie stwierdzono naruszenia jego konstrukcji. Teren został zabezpieczony. 

– Ewakuowanych zostało trzynastu mieszkańców, w tym dwoje dzieci – mówi Michał Czaja, Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich. – Zaoferowaliśmy pomoc w postaci zakwaterowania tymczasowego w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, przy czym mieszkańcy zdecydowali się skorzystać z pomocy swoich najbliższych – dodaje.

Prezydent Siemianowic Śląskich, Rafał Piech zwołał na poniedziałek Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, w skład którego wchodzą m.in. Prezydent Miasta, Sekretarz Miasta, służby miejskie, nadzór budowlany oraz odpowiednie komórki urzędu miasta. Po tym spotkaniu zostaną podjęte dalsze kroki i decyzje.

- Około godziny 18 będę chciał się spotkać z mieszkańcami zamieszkującymi przy ul Leśnej 6, aby przekazać im wszelkie informacje - zapowiedział Piech. 

W dniu 19.11.2023r. ujawniono kolejne mikro zapadliska, które nie są już tak głębokie jak poprzednie. PINB w Siemianowicach Śląskich na chwilę obecną nie podjął decyzji o ewakuacji ludzi z innych budynków. 

fot. UM Siemianowice Śląskie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.5µg/m3 PM2.5: 20.8µg/m3