GKS Jastrzębie czeka ligowy bój ze Śląskiem II Wrocław

Fdsvf

Redakcja

21 września, 2022

GKS Jastrzębie zmierzy się ze Śląskiem II Wrocław. Czy po zwycięstwie z rezerwami Zagłębia drużyna z Jastrzębia-Zdroju ma szansę na kolejne 3 punkty?

Podczas gdy na najwyższych szczeblach ligowych panuje przerwa reprezentacyjna, w 2. lidze GKS Jastrzębie ostrzy zęby na drugie z rzędu zwycięstwo. Czy Śląsk II Wrocław padnie ofiarą Jastrzębian na ich Stadionie Miejskim? Spotkanie 12. kolejki eWinner 2 Ligi już w najbliższą sobotę o godzinie 15:00.

GKS Jastrzębie w roli lokalnego faworyta

Spadkowicze z 1. ligi prezentują umiarkowaną formę. Zanotowali ostatnio dwie porażki z silniejszymi na papierze rywalami. Zremisowali ze Stomilem Olsztyn i zwyciężyli w ostatniej kolejce z rezerwami Zagłębia Lubin. Zwiastuje to, że gospodarze najbliższego meczu mogą czuć się pewnie. Śląsk II Wrocław w tabeli znajduje się niżej niż Jastrzębianie. Dodatkowo w meczu na tak zbliżonym poziomie kluczowe znaczenie może mieć atut własnego boiska. GKS nie przegrał spotkania u siebie w 5 ostatnich domowych meczach.

Najważniejszym snajperem GKS-u jest Daniel Stanclik. 22-latek zdobył w tym sezonie eWinner 2 Ligi już 5 bramek i bardzo prawdopodobne, że ponownie wpisze się na listę strzelców w sobotnim spotkaniu. Dobrą grą legitymuje się również Szymon Gołuch. W ostatnim meczu z Zagłębiem zdobył 4. bramkę w tym sezonie.

Jak GKS wypadł na tle Zagłębia II Lubin w poprzedniej kolejce?

Kibice na ulicy Harcerskiej mogli zobaczyć wiele bramek. W pierwszej połowie zabrakło skuteczności w ataku. Mogliśmy ujrzeć kilka dryblingów Szymona Gołucha i wiele strzałów w stronę bramki rywali, jednak mimo starań po 45 minutach widniał wynik 0:0. W drugiej połowie, w 68 minucie meczu piękna podcinka Dariusza Kamińskiego nad wychodzącym bramkarzem gości otworzyła wynik spotkania.

Jastrzębianie poszli za ciosem i skonstruowali kolejną groźną akcję. Z prawej strony boiska dobrą piłkę po ziemi zagrał Dariusz Kamiński. Futbolówkę otrzymał Gołuch, lecz trafił prosto w bramkarza. Na całe szczęście w pogotowiu był Daniel Szymczak, który dobił piłkę do siatki. Całe zdarzenie miało miejsce już na początku 71 minuty, czyli zaledwie około 180 sekund po pierwszej bramce.

W 77 minucie wynik na 3:0 wyśrubował bardzo aktywny w tym meczu Szymon Gołuch, który dobił uderzenie innego snajpera GKS-u, Daniela Stanclika. Cała akcja ponownie rozpoczęła się od podania z prawej strony nadanego tym razem przez Dominika Klimkiewicza. Raptem minutę później wynik meczu strzałem po ziemi ustalił Wojciech Szafranek z Zagłębia II Lubin. Wszystkie bramki padły w odstępie około 10 minut.

Co słychać w Śląsku II Wrocław?

W 4 poprzednich meczach Śląsk II Wrocław potrafił zwyciężyć zaledwie 1:0 z jedną z najsłabszych drużyn ligi z Siedlec. W ostatniej kolejce rezerwy drużyny z Wrocławia nie były w stanie skonstruować realnego zagrożenia na stadionie w Olsztynie i zagrały bardzo słaby mecz.

Sam sztab zespołu po meczu wytykał bardzo mizerną grę podopiecznych i przyznał, że Śląsk nie zasługiwał na więcej niż bezbramkowy remis. Jednak ten wynik stracili po stałym fragmencie gry w 90 minucie spotkania. Warto zaznaczyć również, że Stomil nie był wymagającym rywalem. W momencie spotkania Stomil w tabeli 2. Ligi był niżej od gości z Dolnego Śląska. W meczach rezerw Śląska często pada wiele bramek. Obrona drużyny z Wrocławia nie jest koronną formacją tego zespołu. Jakie są inne rzeczy, które wiemy o nadchodzącym spotkaniu?

Historia spotkań pomiędzy tymi drużynami

Ostatni raz obie drużyny spotkały się w czerwcu podczas meczu towarzyskiego. Spotkanie pomiędzy rezerwami Śląska a GKS-em zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem Śląska, który był gospodarzem tamtego spotkania. Ostatni raz obie drużyny trafiły na siebie w meczach o stawkę podczas kampanii 3. ligi w sezonie 2016/17.

Wtedy dwukrotnie zwyciężała drużyna z Jastrzębia. W obu przypadkach pokonała rezerwy Śląska różnicą dwóch goli. Na 5 ostatnich starć, zarówno o punkty jak i towarzyskich GKS wygrał trzykrotnie. Śląsk Wrocław II jednokrotnie, a raz padł remis 1:1. Sugerując się poprzednimi starciami, można dojść do wniosku, że to Jastrzębie podejmujące u siebie Śląsk II Wrocław jest faworytem.

Jakie ciekawe propozycje na to spotkanie mają bukmacherzy?

Spoglądając na zakłady online, możemy wybrać miejsce, gdzie złożymy zakłady na wydarzenia sportowe. Drużyny prezentują zbliżoną, nierówną formę. Ponadto obie ekipy często remisują. GKS ma 4 mecze bez rozstrzygnięcia w tym sezonie, tyle samo mają rywale. Na pewno warto rozważyć przy obstawianiu zakład obejmujący remis.

Gracze mogą postawić zakład bez remisu, lub podwójną szansę uwzględniającą ewentualne zwycięstwo gospodarzy. Podopieczni Grzegorza Kurdziela są delikatnymi faworytami meczu. Jastrzębianie mają lepszy bilans bezpośredni. Posiadają też atut własnego boiska, na którym ostatnio spisują się bez zarzutu. Poza tym gracze z Jastrzębia-Zdroju w poprzedniej kolejce zaprezentowali się dużo lepiej niż ich najbliżsi rywale.

Kurs na GKS w zależności od bukmachera będzie oscylował w okolicach 2.0. Jednak 2. liga jest często nieprzewidywalna. W takim wypadku pomocne mogą być zakłady live, dzięki, którym w trakcie spotkania można ocenić realne szanse obu stron.

Zakłady bukmacherskie są przeznaczone dla osób pełnoletnich i grożą utratą pieniędzy. Każdy podmiot świadczący takie usługi musi posiadać stosowną licencję Ministerstwa Finansów (https://www.podatki.gov.pl/pozostale-podatki/gry-hazardowe/zaklady-wzajemne-i-gry-hazardowe-przez-internet/). Bez niej gra jest nielegalna i może grozić konsekwencjami prawnymi.

Artykuł przygotował Dawid Żurawski i ekipa doświadczonych ekspertów Probukmacher.pl, którzy fascynują się legalnymi zakładami bukmacherskimi nie od dziś.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 32.0µg/m3 PM2.5: 25.4µg/m3