5G na dzień dobry: gdzie znaleźć najtańszy abonament i jakie są korzyści z 5G?

Internetmobilnyotvarta

Redakcja

28 grudnia, 2023

Technologia 5G to rewolucja na rynku telefonii komórkowej, która wprowadza nieosiągalne dotąd prędkości i jeszcze większą przepustowość. Jakie jeszcze korzyści przynosi nowy standard łączności? Gdzie szukać najtańszego abonamentu?

Technologia 5G – rewolucja na rynku łączności komórkowej

Technologia 5G ma docelowo zastąpić istniejące standardy oparte o sieć 4G, jeszcze bardziej poszerzając jej możliwości. Główną zaletą jest wielokrotne zwiększenie prędkości przesyłania danych – transfer w 5G może sięgać nawet 10 Gb/s. Do tego dochodzi także możliwość podłączenia do sieci znacznie większej liczby urządzeń w jednym miejscu. W efekcie opóźnienia i nadmierne obciążenie sieci nie będzie stanowić problemu nawet w największych miastach czy podczas dużych wydarzeń.

Jakie korzyści zapewnia abonament komórkowy z 5G?

gdzie znalezc najtanszy abonament
gdzie znalezc najtanszy abonament

Standard 5G to przede wszystkim najszybsza technologia internetu mobilnego. Oznacza to, że abonament komórkowy z 5G zapewnia znacznie wygodniejsze i wydajniejsze korzystanie ze smartfona lub z innych urządzeń. Użytkownicy mogą liczyć na stabilniejsze połączenie bez opóźnień – nawet w sytuacjach, w których potrzebne jest jednoczesne obsłużenie bardzo dużej liczby urządzeń. Jest to istotna kwestia zwłaszcza dla osób pracujących lub uczących się zdalnie, dla których szybkość i sprawność łącza internetowego ma ogromne znaczenie. Skorzystają na tym jednak również praktycznie wszystkie inne grupy użytkowników – m.in. gracze, z uwagi na niższy ping, czy miłośnicy filmów i seriali, którzy będą mogli o wiele szybciej dotrzeć do nowych tytułów. Abonament 5G umożliwia ponadto wykonywanie rozmów wideo w bardzo wysokiej rozdzielczości bez zakłóceń. Można zatem stwierdzić, że abonament komórkowy z dostępem do 5G to dobry wybór dla każdego – to skuteczny sposób, by zwiększyć komfort codziennego użytkowania smartfona, laptopa, komputera czy nawet sprzętów AGD podłączonych do internetu.

Abonament z 5G – najtańsze i najkorzystniejsze oferty na rynku

Gdzie szukać opłacalnych ofert z dostępem do 5G? Warto zapoznać się m.in. z propozycjami jednego z pionierów tej technologii w Polsce, czyli sieci Otvarta. Operator ten wprowadził łączność piątej generacji dla swoich klientów już w maju 2020 roku, a od tego czasu stale rozwija swoje usługi. Dzięki temu abonenci mogą liczyć na systematyczne zwiększanie zasięgu przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiego standardu usług. Do tego nie można pominąć atrakcyjnych cen – najtańsze pakiety zaczynają się już od 9,99 zł miesięcznie. Już za 18,99 zł/mies. otrzymujemy 21 GB transferu, a miesięczny koszt pakietu 100 GB to jedynie 39,99 zł.

Powyższe abonamenty zawierają nie tylko internet, lecz także rozmowy głosowe (w najtańszym wariancie: 60 min. poza siecią i bez limitów w sieci, w pozostałych – bez limitów niezależnie od operatora) oraz SMS-y i MMS-y (w pakiecie za 9,99 zł i 14,99 zł: 0,19 zł za wiadomość; w wyższych – darmowe). Przy wyborze oferty warto jednak skupić się przede wszystkim na transferze danych. W końcu to właśnie 5G jest technologią, która napędza obecnie większość komunikacji – z użyciem odpowiednich aplikacji takie rozwiązania mogą z powodzeniem zastąpić telefon i SMS-y.

tani abonament 5G
tani abonament 5G

Co ciekawe, polski operator Otvarta udostępnia swoje usługi jedynie w formie abonamentu. To rozwiązanie, które często okazuje się znacznie wygodniejsze niż internet na kartę – nie ma konieczności wykonywania ręcznych doładowań, a same pakiety oferują bardzo korzystne warunki. Oprócz tego Otvarta zapewnia sporą elastyczność, oferując bezterminowe umowy abonamentowe, podczas gdy u większości pozostałych operatorów klienci muszą zdecydować się na określony czas obowiązywania kontraktu. Warto także podkreślić, że innowacyjność sieci nie kończy się na szybkim wprowadzeniu 5G – abonenci mogą już od dawna skorzystać z wirtualnych kart eSIM, które mogą już w niedalekiej przyszłości zastąpić karty fizyczne.

Abonament 5G, czyli korzystne rozwiązanie dla każdego

5G to innowacyjna technologia, która może ułatwić życie wszystkim użytkownikom internetu mobilnego. Wybierając abonament z dostępem do sieci piątej generacji, można mieć pewność, że korzysta się z usług telekomunikacyjnych na najwyższym poziomie. Ogromna prędkość transferu i niskie opóźnienia przekładają się na znacznie większy komfort każdego dnia. Tego typu usługi mogą być oferowane w bardzo atrakcyjnych cenach – warto zapoznać się m.in. z ofertą wspomnianej wcześniej sieci Otvarta

powiązane artykuły:

iphone
Lokalne 26 stycznia, 2023

W tym artykule opisujemy dokładnie premierę i wszystko, co związane z nowym produktem f

Programmer typing working laptop programming about cyber security
Artykuły 22 października, 2022

Prowadzenie działalności w sieci to w obecnych czasach norma. Niestety, wciąż wielu przedsiębiorców

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.5µg/m3 PM2.5: 32.8µg/m3