Radna Zabrza zorganizowała poświąteczną zbiórkę żywności

IMG 20231228 WA0000
Kastelik

Szymon Kastelik

28 grudnia, 2023

Radna Zabrza Agnieszka Rupniewska, związana ze Stowarzyszeniem Nowe Zabrze, zorganizowała poświąteczną zbiórkę żywności. Wcześniej, kilka dni przed świętami stowarzyszenie zorganizowało wigilię dla samotnych, w której udział wzięło 300 osób. 

Zbiórka poświątecznej żywności odbyła się 27 grudnia przed Jadłodzielnią przy kościele św. Anny w Zabrzu. Jadłodzielnia prowadzona jest od kilku lat przez Stowarzyszenie Nowe Zabrze.

- W Zabrzu zorganizowaliśmy poświąteczną zbiórkę po raz drugi. Ona jest konsekwencją wigilii dla samotnych, którą organizujemy od sześciu lat. W tym roku była rekordowa frekwencja 300 osób - mówi Agnieszka Rupniewska, radna Zabrza. 

Inicjatywa cieszyła się dużą popularnością. W ciągu dwóch godzin stół szybko zapełnił się świątecznym jedzeniem przyniesionym przez mieszkańców Zabrza.

- Było kilkadziesiąt osób, które podzieliły się jedzeniem. Udało się zapełnić dwie lodówki, które funkcjonują w mieście i które są prowadzone przez Stowarzyszenie Nowe Zabrze i przeze mnie - dodaje radna Zabrza.  

Jak podkreśla Agnieszka Rupniewska, nadal można podzielić się tym, co zostało ze świątecznego stołu. Jadłodzielnia przy kościele św. Anny czynna jest od poniedziałku do piątku, w godz. 7.00 do 18.00.


fot. pras.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3