Apple przedstawia iPhone'a SE trzeciej generacji z obsługą 5G

iphone

Redakcja

26 stycznia 2023

W tym artykule opisujemy dokładnie premierę i wszystko, co związane z nowym produktem firmy Apple, jakim jest iPhone SE trzeciej generacji. Dowiedz się najważniejszych informacji i faktów na temat tego nowego smartfonu, który będzie mógł obsługiwać sieci 5G. Dowiedz się, jak wypada on na tle swoich poprzedników.


Kilka słów o firmie Apple

Firma Apple, któż jej w dzisiejszych czasach nie zna? To potentat na rynku cyfryzacji i technologii informatycznej. Firma została założona przez słynnego Steve’a Jobsa w Stanach Zjednoczonych Ameryki 1 kwietnia 1976 roku. Obecnie jest jednym czołowych producentów tabletów, smartfonów, zegarków, e-booków, a także innych urządzeń mobilnych typu smart, dzięki którym można na przykład grać w automaty online.

Obecniej majątek tej firmy szacowany jest mniej więcej na ponad 1 bilion 930 miliardów dolarów. Jest to więc światowa czołówka pod względem wartości.

Co wydarzyło się na ostatniej premierze Apple’a?

Na specjalnie przygotowanej konferencji w Cupertino w Kaliforni, miała miejsce światowa premiera nowego kultowego i potężnego smartfona w mega atrakcyjnym designie — iPhone’a SE trzeciej generacji. Pomimo tego, że jest to nowość, to stosunek jego ceny do możliwości, jakie posiada i jego jakości jest stosunkowo bardzo przystępny. Nowy iPhone SE wyposażony jest między innymi w potężną baterię A15 Bionic, a do tego można z niego korzystać w ramach sieci 5G. Dodatkowo posiada zaawansowany system aparatów z dużym wyborem atrakcyjnych funkcji, takich między innymi i różne style fotograficzne, Smart HDR4 czy Depp Fusion.

Ta wyjątkowa konstrukcja nowego iPhone’a SE trzeciej generacji ma wyjątkowe możliwości i wydłużoną wydajność baterii, przez co użytkownik może pracować i bawić się tym smartfonem zdecydowanie dłużej niż w poprzednich wersjach tego produktu marki Apple. Kultowy iPhone SE działa w oparciu o najnowszy system operacyjny iOS 15, który zapewnia bezproblemową obsługę. Więcej szczegółów technicznych piszemy akapit niżej.

Kilka słów o nowym modelu iPhone SE

Jeśli chodzi o nowy flagowy produkt firmy Apple, czyli iPhone SE 3 generacji, to jest on zasilany potężną baterią A15 Bionic. Dzięki jej specjalnym chemicznym właściwościom czas pracy tego urządzenia znacząco się wydłużył. A więc to co jest zwykle zmorą użytkowników smartfonów, czyli częste ich rozładowywanie się, wreszcie teraz w tym modelu już nie będzie aż tak palącym problemem.

Dzięki temu zasilaniu powiększają się imponujące możliwości aparatu, który robi zdjęcia niemalże idealne. Co ważne nowy iPhone SE daje możliwość korzystania z sieci 5G, co w obecnych czasach rozwijającej się tej infrastruktury zarówno w Polsce, jak i na świecie, nie jest do przecenienia. Ten model marki Apple jest obecnie dostępny w trzech bardzo ciekawych i atrakcyjnych kolorach: midnight, starlight oraz RED.1. Co warte uwagi, to fakt, że iPhone SE już dostępny w przedsprzedaży od piątku 11 marca, a dostępność w pełni tego produktu na rynku działa od 18 marca.

Smartfon iPhone SE posiada piękną i wytrzymałą konstrukcję ze szkła klasy lotniczej oraz z aluminium. Dzięki zastosowanemu komponentowi szkła jest on obecnie dostępny z najtwardszym możliwym zabezpieczeniem przodu i tyłu smartfonem na rynku. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku modeli iPhone 13 Pro oraz iPhone 13. IP67, zostały wprowadzone zabezpieczenia na wodoodporność oraz na kurz. Oprócz podstawowych fizykalnych funkcji bezpieczeństwa warto także podkreślić fakt, że firma Apple zainstalowała w tym modelu także zabezpieczenie przed włamaniem się na smartfon, czyli klasyczny przycisk Home z Touch ID. Jest łatwa, bezpieczna i prywatna alternatywa dla logowania się, autoryzacji różnych zakupów w sklepie App Store i nie tylko.

W dzisiejszych czasach mocna bateria, to podstawa, dlatego firma Apple zadbała o to, aby swój nowy produkt obdarzyć wydajną baterią, a jest nią błyskawiczna bateria A15 Bionic, która została wprowadzona wcześniej wraz z iPhonem 13. Bateria ta posiada 6-rdzeniowy procesor, dzięki któremu system pracujący w iPhone SE jest o wiele bardziej wydajny i szybszy nawet do 1,8 razy w porównaniu z na przykład z iPhonem 8. Z kolei 16-rdzeniowy silnik Neutral Engine może wykonać nawet 15,8 miliona operacji na sekundę, co sprawi, że zarówno praca, jak i granie w gry na tym smartfonie staną się czystą przyjemnością.

Różnice pomiędzy iPhone 3G SE, a jego poprzednikami

Jeśli chodzi o model smartfonu iPhone SE, to jest on bardzo popularnych wyborem zarówno dla dotychczasowych klientów, jak i dla nowych potencjalnych użytkowników. Od swoich poprzedników różni go bardzo wydajna bateria A15 Bionic, a dzięki temu dłuższy czas pracy i wydajności na najwyższych obrotach. Dodatkowo funkcje aparatu, Smart HDR 4 czy Deep Fusion, dostarczają użytkownikom szczególnych wrażeń podczas korzystania z nich.

Podsumowanie

W mijającym właśnie miesiącu, światowy gigant technologi smart, firma Apple ogłosiła premierę swojego nowego produktu, jakim jest iPhone SE trzeciej generacji, który może obsługiwać sieci 5G. Dostarczanie najnowszej generacji technologii i wydajności w tej cenie to coś, co może zrobić tylko Apple. Z pewnością jest to ciekawa propozycja nie tylko dla fanów tej marki, ale także dla wszystkich miłośników nowinek technologicznych i cyfryzacyjnych. To na pewno produkt warty uwagi i swojej ceny.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3