Gang miłośników sztuki ukradł zdjęcie znanego fotografa

66 752476

Redakcja

9 kwietnia 2023

Chociaż nie był to da Vinci lub Picasso, ale każde dzieło sztuki jest coś warte. Tak samo pomyślała trójka mężczyzn, która okradła bibliotekę w Żorach, gdzie trwa wernisaż prac światowej sławy fotografa ukazujący piękno różnorodności kulturowej.

Jedna z fotografii spodobała się trójce mężczyzn, którzy postanowili ukraść jedno z dzieł wernisażu. W miniony wtorek przed godziną 19:00 chodzili po terenie bibliotek. Następnie podeszli do windy i uderzali głowami w jej drzwi. Po co? Być może był to element ich "ekspresji". Później znajdującą się obok pracę. 

- Sytuację tę zauważyła pracownica biblioteki, która powiadomiła Policję, a krzykiem spłoszyła mężczyzn, którzy porzucili w biegu skradziony przedmiot. Eksponowana praca, która uległa lekkiemu uszkodzeniu, została wyceniona na ponad 2500 złotych - informuje żorska policja.

Dwóch złodziei zostało zatrzymanych jeszcze tego samego dnia, a trzeci w środę. Byli pobudzeni, a jeden znieważał interweniujących policjantów i również za ten czyn odpowie przed sądem. Mężczyźni to mieszkańcy Żor w wieku od 22 do 25 lat.

Za kradzież eksponowanej pracy całej trójce grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.9µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3