Czy FEST Festival 2023 zostanie odwołany? Co wiadomo?

DSC 2150

Redakcja

4 sierpnia 2023

Coraz więcej niepokojących informacji pojawia się w temacie organizacji tegorocznej edycji FEST Festival w Parku Śląskim. Co wiemy?

Otrzymaliśmy nieoficjalną informację od pracownika jednego ze stoisk na festiwalu, że otrzymali sygnal "do sprzątania". Na wewnętrznych grupach dyskusyjnych pojawiły się informacje dla barmanów, że festiwal został odwołany. Artyści usuwają informacje o swoich występach na Fest Festival z mediów społecznościowych. 

Pierwsze doniesienia o możliwym odwołaniu festiwalu pojawiły się w czwartek. W tle pojawiają się pogłoski o problemach finansowych firmy Follow The Step, organizatora imprezy, która nie miała zapłacić części pieniędzy swoim kontrahentom. Podmioty współpracujące z organizatorem mają mieć problem ze skontaktowaniem się z osobami decyzyjnymi. 

Podwykonawcy mieli przerwać budowę m.in. głównej sceny i ściągać sprzęt z placu. Podobnie robią właściciele różnych punktów gastronomicznych i stanowisk. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że organizatorzy nadal "walczą" i szukają brakujących środków finansowych. 

[AKTUALIZACJA 13:30] Nie ma oficjalnego dementi ze strony organizatora Fest Festival, czyli agencji Follow The Step. 

powiązane artykuły:

DSC 2150
Lokalne 17 sierpnia 2022

W sieci zawrzało po tym, jak osoby niepełnosprawne zaczęły pisać o niedogodnościach, jakie spotkały

IMG 3178
15 sierpnia 2022

Choć festiwal oficjalnie zakończył się po północy, 14 sierpnia to wyłączona z użytkowania część park

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.9µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3