Rusza OFF Festival. Bezpłatny autobus dla festiwalowiczów

OFF Festival fot Sławomir Rybok

Redakcja

4 sierpnia 2023

Rusza OFF Festival w Katowicach. Uczestnicy dojadą na wydarzenie bezpłatnym autobusem lub rowerem. 

W dniach 4-6 sierpnia w Dolinie Trzech Stawów odbędzie się OFF Festival. Od ponad dekady przyciąga na Górny Śląsk muzyków z całego świata oraz fanów alternatywnych brzmień. W tym roku usłyszymy rapera – Pusha T, legendę gitarowego grania, czyli Slowdive i wielkie odkrycie nowej brytyjskiej muzyki, King Krule. Polską scenę reprezentować będą m.in. Hania Rani, Trupa Trupa i objawienie ostatnich miesięcy Daria ze Śląska.

Jestem przekonany, że dla wielu osób odwiedzających festiwal będzie on znakomitą okazją do zakochania się w Katowicach komentuje prezydent Katowic, Marcin Krupa.

Bezpłatny autobus dla uczestników OFF Festival

Dojazdy i powroty z OFF Festivalu ułatwi bezpłatna linia autobusowa S1, którą ZTM uruchomi we współpracy z miastem Katowice. Trasa połączy Muchowiec z osiedlem Paderewskiego i ścisłym centrum Katowic, tj. ul. Jagiellońską, dworcem PKP i Międzynarodowym Dworcem Autobusowym przy ul. Sądowej. Kursy będą realizowane od ok. godz. 8.00 w piątek (4 sierpnia) do ok. godz. 3.30 rano w poniedziałek (7 sierpnia). Autobusy będą kursowały co 15 minut, a w godzinach nocnych kiedy, koncerty będą dobiegały końca częstotliwość zwiększy się do kursu co 10 minut. W związku z zamknięciem fragmentu ulicy Francuskiej zmieniona zostaje też trasa linii autobusowej 110, a pasażerowie linii 900 będą mogli dodatkowo korzystać z przystanku „Muchowiec Lotnisko Pole Namiotowe”.

Na festiwal można dojechać też rowerem. Do 8 sierpnia na skrzyżowaniu przy ul. Francuskiej i Lotnisko (w rejonie przystanku autobusowego) tymczasowo dostępna jest stacja rowerowa, którą przeniesiono z Doliny Trzech Stawów. Osoby, które przyjadą na festiwal na swoich rowerach będą mogły pozostawiać je obok przechowalni bagażu przed bramą główną (od strony ul. Francuskiej).

W związku z organizacją wydarzenia wprowadzono tymczasową organizację ruchu drogowego. Fragment ul. Francuskiej pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Lotnisko oraz ul. Trzech Stawów został zamknięty. Ponowne otwarcie drogi planowane jest na 8 sierpnia. Do tego czasu, poruszając się po okolicy wydarzenia warto zwrócić szczególną uwagę na tymczasowe oznakowanie i nie „jeździć na pamięć”.

fot. UM Katowice Sławomir Rybok

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.3µg/m3 PM2.5: 3.9µg/m3