Fundacja Giesche obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia

Pinbvsetds

Redakcja

30 lipca 2022

W tym roku Fundacja Giesche obchodzi swój okrągły jubileusz. Fundacja została powołana w Fabryce Porcelany, gdzie od lat dwudziestych ubiegłego wieku produkowano znaną w całej Europie porcelanę, aby dać temu historycznemu obiektowi drugie, wspaniałe życie.

Dzięki ogromnej pracy wielu ludzi, ich pasji i wiary w sukces, mamy dziś w Katowicach pięknie zrewitalizowany, tętniący życiem, postindustrialny obiekt, który uratowaliśmy przed całkowitym zniszczeniem. Obiekt, który zachwyca odwiedzających go gości

mówi Rafał Wyszyński prezes Fundacji Giesche.

Aktualnie Fabryka Porcelany to wielozadaniowy obiekt, który skupia w sobie przedstawicieli różnych branż, swoje biura ma tutaj wiele polskich i międzynarodowych firm.

Fabryka Porcelany stała się również miejscem spotkań i licznych wydarzeń kulturalnych, gdzie odbywają się koncerty, spektakle i widowiska teatralne, festiwale i targi. Funkcjonuje również jako atrakcyjna przestrzeń dla eventów, pokazów mody, wystaw, plenerów fotograficznych czy konferencji. Wykorzystywana jest do rejestracji programów telewizyjnych i międzynarodowych produkcji filmowych.

Na jej terenie znajdują się sklepy z wyposażeniem wnętrz, restauracja, klub muzyczny, klub fitness, butki, kliniki medyczne oraz strefa kreatywności dla dzieci. Nadal zdobi i wypala się tutaj porcelanę. 

W 2017 roku Fabryka Porcelany została wpisana na Szlak Zabytków Techniki, a bogata oferta turystyczno-kulturalno-usługowa od lat ściąga w to miejsce gości nie tylko z województwa, ale z całego kraju. 

Fundacja Giesche jest również laureatem wielu prestiżowych nagród, ostatnią przyznaną przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach jest Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii "Symbol zmian” stanowiący wspaniałe zwieńczenie dziecięciu lat ciężkiej i intensywnej pracy nad przywróceniem blasku Fabryce Porcelany. 

Fundacja Giesche nie zwalana tempa i wciąż realizuje działania mające na celu zachowanie atrakcyjnego dziedzictwa przemysłowego województwa śląskiego i Katowic. Wkrótce na terenie Fabryki Porcelany zadomowi się Bebok, czyli śląski duszek, pojawi się również duży, widoczny z daleka neon. Natomiast we wrześniu zaplanowana jest jubileuszowa gala, podsumowująca 10-lecie działalności.

Asdwsws

powiązane artykuły:

Fabrykaporcelanykatowice
Lokalne 10 sierpnia 2022

Porcelana nie wyszła z mody i prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie. Od zawsze kojarzona była z dobrym

Kapsula2
Lokalne 13 sierpnia 2022

Trwają obchody 10-lecia Fundacji Giesche, zarządcy Fabryki Porcelany w Katowicach, dlatego na tereni

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.7µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3