Ekologiczny park szpitalny w Katowickim Centrum Onkologii

IMG 20230523 130505

Redakcja

24 maja, 2023

W Katowickim Centrum Onkologii otwarto zrewitalizowany park szpitalny. Inwestycja była możliwa dzięki Marszałkowskiemu Budżetu Obywatelskiemu Województwa Śląskiego.

Park na terenie Katowickiego Centrum Onkologii przy ulicy Józefowskim to miejsce, w którym odpocząć mogą pacjenci placówki. Podczas tej inwestycji wykorzystano z wielu ekologicznych rozwiązań. W ławeczkach zainstalowano baterie solarne, ścieżki przepuszczają wodę do gleby, a tężnia jest w 100-procentach naturalna. 

Szpital w roku 2022 otrzymał kwotę 1,9 mln zł na realizację zadania: „Rewitalizacja parku szpitalnego na terenie Katowickiego Centrum Onkologii wraz z budową infrastruktury towarzyszącej”. Inwestycja opiera się na ekologicznych rozwiązaniach: oświetlenie parkowe i ławki solarne są zasilane energią słoneczną.

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO:

Zakres prac obejmował wykonanie: łąki kwietnej, solarnej stacji meteo, tężni, toalety publicznej, miejsca do gry w szachy, ławek solarnych z możliwością podłączenia urządzeń mobilnych, ławek parkowych, leżaków parkowych, tablic informacyjnych, koszy na śmieci, oświetlenia parkowego, ogrodzenia z paneli siatkowych.

- To jest dla pacjentów oddziałów geriatrycznego i radioterapii, żeby mogli odpoczywać. Również dla mieszkańców dzielnicy - powiedział dyrektor Katowickiego Centrum Onkologii, Włodzimierz Migacz.

- Cieszę się, że w tym miejskim zgiełku pojawiła się nowa, fajnie zaprojektowana przestrzeń - stwierdził marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowskiego. - Szpitale marszałkowskie szukają środków, mówiąc wprost rosną w różne inwestycje - dodał.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 41.0µg/m3 PM2.5: 33.6µg/m3