E-sklep PGG zamknięty w Boże Ciało

Ekleppgg
Kastelik

Szymon Kastelik

14 czerwca, 2022

W Boże Ciało nie kupimy węgla w skupie (co jest zrozumiałe), ale nie kupimy towaru również w... sklepie internetowym PGG.

Węgiel w atrakcyjnej cenie w sklepie internetowym Polskiej Grupy Górniczej kupimy już teraz tylko we wtorki i w czwartki. Zmiana systemu umożliwia uniknięcia przeciążenia systemu i tym samym daję większą szansę na zakup taniego opału. Oczywiście w sieci pojawia się nadal wiele wpisów sfrustrowanych klientów, którym nie udało się kupić węgla. Jednak zarówno spółka, jak i rząd podkreślają, że surowca wystarczy dla wszystkich i warto uzbroić się w cierpliwość. Zwłaszcza, że rząd pracuje nad uregulowaniem cen również u pośredników. 

Jak informowała 9 czerwca PGG - dotychczas od początku roku e-sklep PGG S.A. obsłużył prawie 100 tys. klientów, do których trafiło ok. 370 tys. ton węgla - czytamy w komunikacie. Ale okazuje się, że najprawdopodobniej sklep internetowy nie jest do końca sklepem internetowym. Dlaczego? Polska Grupa Górnicza przekazała, że w najbliższy czwartek, tj. 16 czerwca sklep internetowy bezie nieczynny. Powód? W ten dzień wypada katolickie święto Bożego Ciała. 

Raczej jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że sklepy internetowe działają w wolne dni. Być może czas wysyłki wówczas ulega wydłużeniu, jednak prawo pozwala na zakup internetowy towaru. Zwłaszcza, że w profesjonalnych sklepach internetowych za kontrolę sprzedaży odpowiada cały system i człowiek nie jest potrzebny, żeby "skasować produkt" czy wysłać rachunek. 

powiązane artykuły:

35 711972
20 czerwca, 2022

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali między innymi właściciela jednego

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 41.0µg/m3 PM2.5: 33.6µg/m3