Plejada gwiazd z okazji Dni Czeladzi. Ich Troje, T.Love, Danzel i wiele innych...

Sobotargb

Redakcja

14 czerwca, 2022

Podczas tegorocznych Dni Czeladzi każdy znajdzie coś dla siebie. Na scenie w amfiteatrze w Parku Grabek pojawią się wielkie gwiazdy i lokalni artyści. Nie zabraknie też sporej dawki śmiechu.

Dni Czeladzi to największe wydarzenie w kalendarzu imprez plenerowych miasta. Na koncerty przybywają rzesze czeladzian i wielu gości z ościennych miast. W amfiteatrze w Parku Grabek pojawiają się największe rodzime gwiazdy, a w tym roku również goście z zagranicy.

W sobotę o dobry nastrój publiczności zadba kabaret Chyba, czyli Guma, Kris, Kuba i Magda. Jak sami o sobie mówią są świeżym kabaretem, z błyskotliwymi tekstami, świetnymi aktorami, niebanalnymi pomysłami, niezwykłą energią i mnóstwem improwizacji w czasie występu. To zapowiedź znakomitej zabawy!.

Punched Orange to młody śląsko-zagłębiowski zespół grający hard rocka, chwilami zahaczając o metal oraz punk. Zespół istnieje od 2015 roku, jednak obecny skład uformował się około 3 lata temu. Grupa w swoim muzycznym portfolio może się pochwalić m.in. supportem na części europejskiej trasy zespołu Dog Eat Dog, wyróżnieniem spośród finałowej piątki w konkursie Antyradia - Antyfest czy występem na festiwalu w Bieszczadach (Zew Się Budzi Festiwal).

Pochodzący z Belgii Danzel to znakomity wokalista multiinstrumentalista, promujący muzykę pop i dance. W Polsce rekordowe stały się jego przeboje takie jak „Pump it up” i „Jump”. Niedawno został zwycięzcą programu "Twoja twarz brzmi znajomo", zachwycając wszystkich wykonaniem "Wehikułu czasu" Dżemu. Cieszy się wielką sympatią publiczności w naszym kraju.

Gwiazdy wieczoru chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Zespół Ich Troje przebojem wkroczył na polską sceną muzyczną ponad ćwierć wieku temu i wciąż cieszy się wielką popularnością. Ma na swoim koncie dziewięć albumów studyjnych, cztery koncertowe, 25 singli i setki koncertów. 

Sobota, 18 czerwca
16:00 kabaret Chyba
17:30 Punched Orange
18:50 Denzel
20:00 Ich Troje

-----------------------------------------------

W niedzielę na scenie pojawią się laureaci konkursu "Czeladzkie Talenty". Młodzi mieszkańcy miasta zaprezentują swoje wokalne, taneczne i plastyczne zdolności, a także odbiorą nagrody.

Chwilę poźniej estradę przejmą inni obiecujący artyści - na codzień uczniowie Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu, którzy po lekcjach realizują swoją muzyczną pasję tworząc zespoły KBK i Brak. Debiut na wielkiej scenie na pewno powiększy grono ich fnaów.

Powszechnie znane powiedzenie "śmiech to zdowie" wcieli się w życie za sprawą uznanego kabaretu Rak. Z Krzysztofem Hanke i Krzysztofem Respondkiem nie ma szans na ponure miny. Salwy śmiechu wypełnią Park Grabek, nie ma co do tego wątpliwości.

Następnie sceną i sercami publiczności zawładną Strachy na Lachy. Kapela z Grabażem i Kozakiem na czele od ponad 20 lat gra różne odmiany rocka, bawiąc publiczność świetną muzyką i chwytliwymi tekstami. Wylansowali wiele niesmiertelnych hitów, uwielbianych przez fanów, niezależnie od wieku. Jesienią ubiegłego roku roku wydali nowy album „Piekło”. Płyta już pokryła się złotem, a to jeszcze nie koniec. Według wielu to jeden z najlepszych albumów zespołu.

A na koniec legenda... świętujący w tym roku jubileusz 40-lecia T.Love. Charyzmatyczny wokalista Muniek Staszczyk i znakomici muzycy tworzący formację to marka sama w sobie. W ciagu czterech dekad działalności muzycznej wychowali już co najmniej dwa pokolenia fanów, kształtując gusta młodszych i starszych. 

Niedziela, 19 czerwca
16:00  Czeladzkie Talenty
16:50 zespół KBK
17:10 zespół Brak
17:30  kabaret Rak
19:00  Strachy na Lachy
20:40  T.Love

 

Źródło: UM Czeladź

Niedzielargb

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 37.6µg/m3 PM2.5: 29.5µg/m3