Będzie bezpieczniej na bytomskich przejściach dla pieszych

Skrzyzowanie Konstytucji Popieluszki 4

Redakcja

14 czerwca, 2022

Przebudowa trzech przejść dla pieszych przy ul. Powstańców Śląskich, Konstytucji w rejonie ul. Popiełuszki oraz Worpie, zmiana lokalizacji przejścia dla pieszych przy ul. Witczaka w rejonie ul. Ułańskiej oraz budowa nowego przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Witczaka z Tramwajarzy. To kolejne inwestycje drogowe, których celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych na bytomskich ulicach.

Cieszę się, że zgłoszone przez nas projekty zostały pozytywnie ocenione przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach i pozyskaliśmy kolejne dofinansowanie, które wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pieszych na bytomskich drogach”

mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Tym razem pozyskane środki przeznaczymy na przebudowę trzech i budowę nowych przejść dla pieszych. O wyborze tych lokalizacji zdecydowaliśmy się biorąc pod uwagę opinie oraz propozycje mieszkańców, którzy zwracali nam uwagę na konieczność powstania w tych miejscach bezpiecznych przejść dla pieszych”

podkreśla prezydent Mariusz Wołosz.

Co powstanie w ramach inwestycji?

Inwestycja przewiduje przebudowę przejście dla pieszych przy ul. Powstańców Śląskich w rejonie skrzyżowania z ul. Chełmońskiego wraz z doświetleniem, a także zastosowanie na dojściu do krawędzi systemu fakturowych oznaczeń nawierzchni chodnika, czyli tzw. ścieżki dotykowej, która ułatwi poruszanie się osobom z ograniczeniami percepcji wzrokowej. Kolejne dwa projekty dotyczą przebudowy i doświetlenia przejść dla pieszych przy ul. Konstytucji w Karbiu /w rejonie ul. Popiełuszki - obok kościoła pw. Dobrego Pasterza oraz Worpie - w rejonie przystanku autobusowego/.

Ostatni projekt przewiduje budowę nowego przejścia dla pieszych wraz z doświetleniem przy ul. Witczaka w rejonie skrzyżowania z ul. Tramwajarzy, gdzie znajdują się obiekty handlowo - usługowe oraz zmianę lokalizacji przejścia dla pieszych w rejonie ul. Ułańskiej w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych.

Warto podkreślić, że „Marszałkowski Program poprawy bezpieczeństwa na drogach województwa śląskiego” realizowany jest przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego i ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych na drogach poprzez budowę nowych lub przebudowę istniejących już przejść dla pieszych na ważnych szlakach komunikacyjnych.

 

Źródło: UM Bytom

Skrzyzowanie Witczaka Tramwajarzy 5

powiązane artykuły:

T3wfgt43w
Lokalne 17 czerwca, 2022

Po zatwierdzeniu przez Ministra Infrastruktury trzech Programów Inwestycji Generalna Dyrekcja Dróg K

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3