Dzisiaj otwarcie nowego sezonu w zabrzańskim ogrodzie botanicznym

Ogród botaniczny w Zabrzu

Redakcja

1 maja, 2023

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników piękna przyrody. 1 maja o godzinie 10.00 otwarty został Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu.

Każdego roku Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu zostaje otwarty dla odwiedzających z początkiem maja. Pracownicy Ogrodu cały czas intensywnie pracowali, aby każdy zwiedzający mógł znów cieszyć się piękną przyrodą.

Pod względem bogactwa zgromadzonej tu przez lata kolekcji roślinnej, zabrzański ogród botaniczny to najbogatszy zbiór na Górnym Śląsku, o wyjątkowym charakterze ekologicznym, zdrowotnym i naukowym. Rośnie tu ok. 5000 okazów drzew i krzewów (ok. 200 taksonów) oraz bogata kolekcja roslin pochodzących praktycznie ze wszystkich stref klimatycznych.

ogród botaniczny w zabrzu

Ogród dzieli się na część botaniczną nawiązującą do ogrodów w stylu francuskim oraz parkową z placem zabaw, terenami gospodarczymi i szklarniami.

ogród botaniczny w zabrzu

W tym roku szklarnie są wyłączone ze zwiedzania ze względu na przygotowania do inwestycji, na którą Miasto Zabrze pozyskało środki zewnętrzne z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych.

powiązane artykuły:

DSC 0449 scaled
Lokalne 28 kwietnia, 2023

W lesie komunalnym w Zabrzu Biskupicach odbyła się kolejna w tym roku akcja sadzenia drzew. Tysi

Centrum przesiadkowe Zabrze
Lokalne 27 kwietnia, 2023

Trwa budowa jednej z najważniejszych inwestycji komunikacyjnych w historii Zabrza – centrum przes

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.9µg/m3 PM2.5: 2.9µg/m3