Driftingowe mistrzostwa Polski - Katowice 20-21 lipca

Driftingowe mistrzostwa polski katowice

Redakcja

9 lipca 2024

Driftingowe Mistrzostwa Polski stały się obecnie najbardziej zaawansowaną ligą driftingową w Europie. W zawodach uczestniczy blisko 70 najlepszych kierowców z Polski, Szwecji, Czech, Ukrainy i Węgier. Zawodnicy rywalizują w parach, kierując specjalnie zmodyfikowanymi samochodami o mocy od 700 do ponad 1000 KM. Przy prędkościach przekraczających 120 km/h z precyzją pokonują kolejne strefy, jadąc niemal zderzak w zderzak. Kuba Przygoński, wielokrotny mistrz Polski w driftingu i organizator zawodów, podkreśla: „Drifting to wyjątkowo widowiskowy sport motorowy, który przyciąga kibiców blisko akcji na torze. Dzięki temu publiczność może podziwiać dynamiczne przejazdy od startu do mety, czuć prędkość, wibracje, zapach opon i spalin. Wymaga on niezwykłej precyzji – zawodnicy jadą w uślizgu tuż obok siebie, a każda pomyłka może skutkować spektakularnymi zdarzeniami, jak odpadnięcie zderzaka. Tegoroczne Mistrzostwa Polski w Katowicach odbędą się na nowej, technicznej trasie, która umożliwia bliską jazdę w parach, zwiększając emocje i nieprzewidywalność rywalizacji.”

Driftingowe Mistrzostwa Polski - Katowice

Fani motorsportu, którzy w weekend 20-21 lipca zjawią się na Muchowcu, mogą liczyć na wiele dodatkowych atrakcji. Odbędzie się tam Car Show z blisko 100 wyjątkowymi samochodami oraz Drift Taxi, gdzie można doświadczyć jazdy bokiem z profesjonalnym kierowcą.

Honorowym Patronem wydarzenia zostało Miasto Katowice. Jak mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic – “Katowice słyną z organizacji dużych imprez sportowych, także tych o randze mistrzowskiej. Fani różnych dyscyplin przyjeżdżają do naszego miasta nawet z najodleglejszych zakątków świata by obserwować zmagania m.in.: siatkarzy, koszykarzy, ale też zawodników dyscyplin esportowych. Cieszymy się, że fani motorsportu będą mieli w lipcu okazję zobaczyć w akcji czołowych kierowców, rywalizujących w cyklu Driftingowych Mistrzostw Polski. Drifting uznawany jest za jeden z najszybciej rozwijających się sportów motorowych i nie mam wątpliwości, że przyczynia się do tego widowiskowy charakter rywalizacji.”

powiązane artykuły:

Overtired g5d52c01e3 1280
Lokalne 4 lipca 2023

Kilkadziesiąt mandatów, pijany kierowcy i potrzeba adrenaliny wynikająca z nielegalnych wyścigów.

Piotr Wi AE cek wygrywa polski przystanek Red Bull Car Park Driftfot Jacek Jablonski
Lokalne 15 sierpnia 2022

Tłumy kibiców, dużo dymu i jazdy bokiem na specjalnym torze przeszkód. Po raz pierwszy w Katowicach

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.3µg/m3 PM2.5: 5.7µg/m3