Nielegalne wyścigi w Poczesnej? Ponad 400 pojazdów i interwencja policji

Overtired g5d52c01e3 1280

Redakcja

4 lipca, 2023

Kilkadziesiąt mandatów, pijany kierowcy i potrzeba adrenaliny wynikająca z nielegalnych wyścigów. Tysiąc uczestników zlotu w Poczesnej pomyliło parking z torem wyścigowym. Interweniowała policja. 

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, w wieczorem. Na parkingu przy centrum handlowym w Poczesnej miała odbyć się samochodowa gorączka sobotniej nocy. Na miejscu zgromadziło się ponad 400 pojazdów i przeszło tysiąc uczestników. Miało to być rozpoczęcie sezonu, połączone z nielegalnym wyścigami.

- Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego częstochowskiej komendy, wspierani mundurowymi z innych jednostek, przeprowadzili tam szczegółowe kontrole. Podczas ich działań wpadło dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy stracili swoje prawa jazdy. 10 innym zatrzymano dowody rejestracyjne a ich auta wycofano z ruchu. Mundurowi nałożyli 72 mandaty karne na sprawców wykroczeń drogowych na łączna sumę ponad 24 tysięcy złotych - relacjonuje częstochowska komenda.

Największy mandat nałożony tego wieczoru to 5 tysięcy złotych za przekroczenie prędkości. Swoimi działaniami policjanci zapobiegli nielegalnym wyścigom oraz niebezpieczeństwu w ruchu drogowym. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 18.8µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3