Maczety, kastety i narkotyki. Uderzenie w gang kiboli. Policja zatrzymała zawodnika znanej federacji

35 765266

Redakcja

4 lipca, 2023

Czterech mężczyzn zostało zatrzymanych w sprawie udziału w zorganizowanej grupie przestępczej związanej ze środowiskiem pseudokibicowskim. Jeden z podejrzanych to zawodnik znanej federacji sztuk walki. 

W śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Sosnowcu doszło do zatrzymań czterech mężczyzn  w wieku od 26 do 31 lat. Akcję przeprowadzili policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Według śledczych, mężczyźni działali w grupie związanej ze środowiskiem pseudokibicowskim, który zajmował się narkobiznesem.

- W trakcie przeszukań użytkowanych przez nich mieszkań, samochodów i garaży zabezpieczono m.in maczety, kastety, kamizelki kuloodporne, narkotyki oraz gotówkę. W realizacji Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców uczestniczyli także mundurowi z Wydziału Kryminalnego, Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową, Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Wydziału do Walki z Korupcją z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz kryminalni z komend w Katowicach, Tychach i Jaworznie - relacjonuje policja.

Wśród zatrzymanych jest zawodnik federacji WOTORE. Mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Odpowiedzą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wywarzaniem i obrotem narkotykami m.in. amfetaminą, mefedronem i marihuaną, a także za wprowadzenie do obrotu znacznej ilości narkotyków. Grozi im od kilku do 12 lat więzienia. Trzech z podejrzanych trafiło na 3 miesiące do aresztu, czwarty został objęty policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju.

Sprawa jest rozwojowa i możliwe są kolejne zatrzymania.

35 765267

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.0µg/m3 PM2.5: 11.0µg/m3