Red Bull Car Park Drift w Katowicach

Piotr Wi AE cek wygrywa polski przystanek Red Bull Car Park Driftfot Jacek Jablonski

Redakcja

15 sierpnia, 2022

Tłumy kibiców, dużo dymu i jazdy bokiem na specjalnym torze przeszkód. Po raz pierwszy w Katowicach odbyły się wyjątkowe zawody Red Bull Car Park Drift.

Red Bull Car Park Drift było to światowe zawody, w których udział mogą wziąć profesjonaliści i amatorzy, niezależnie od budżetów i mocy samochodów, a impreza odbywa się w centrum miasta, pozwalając na uczestniczenie w wydarzeniu motorsportowym także szerokiemu gronu kibiców. I taka właśnie była pierwsza edycja Red Bull Car Park Drift w Katowicach. 

W zawodach udział wzięło blisko 50 uczestników. Amatorów oraz takich, których nazwisko znane jest na całym świecie. I to właśnie jeden z najbardziej utytułowanych polskich kierowców driftingowych, Piotr Więcekstanął na najwyższym stopniu podium. Sportowa rywalizacja była też spektakularnym widowiskiem dla publiczności – serca kibiców z pewnością zaczynały mocniej bić zarówno przy idealnych przejazdach, jak i tych mniej precyzyjnych, kiedy z impetem przestawiali części toru.

Piotr Więcek w grudniu będzie reprezentować Polskę na światowym finale w Arabii Saudyjskiej.  To wspaniale, że Piotr Więcek weźmie udział w finale globalnym. Wszyscy wiedzą, że jest jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym, drifterem w Europie. Piotr jeździł bardzo agresywnie, myślałem, że popełni jakiś błąd, ale on do końca pokazał niesamowitą klasę.” – powiedział sędzia zawodów Abdo Feghali i jeden z „ojców” imprezy - „Brawa również dla Katowic. Zrobiliście w Polsce fantastyczną robotę! To był lokalny przystanek serii, a wyglądał pod każdym względem jak światowy finał. Wspaniała lokalizacja, mnóstwo kibiców i niesamowity poziom sportowy.”

Drugi w tabeli wyników był Paweł Grosz, a trzecie miejsce zajął Kuba Przygoński. Podczas zawodów uczestnicy mogli liczyć na profesjonalne wsparcie marki MILWAUKEE® - producenta bezprzewodowych elektronarzędzi, narzędzi ręcznych i akcesoriów dla profesjonalnych użytkowników. Partnerami Red Bull Car Park Drift byli także DJI, Garmin oraz gospodarz – Miasto Katowice.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.8µg/m3 PM2.5: 17.0µg/m3